• DOLAR
  %0,01
 • EURO
  %0,22
 • ALTIN
  %-0,04
 • BIST
  %-5,29
GÖNÜLLERE SICAKLIK KATTI

GÖNÜLLERE SICAKLIK KATTI

Birlik ve beraberliğin sembolü olan Muharrem Ayı’nın en güzel örneği, Boğazlıyan’da da yaşandı.           Boğazlıyan Belediyesi bünyesindeki S.S Boğazlıyan Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi’nce kurulan stantta Belediye Başkanı Gökhan Coşar, vatandaşların hem muharrem ayını kutladı, hem de bol bol sohbet etti.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın önerdiği ‘yerelden kalkınma’ modeli kapsamında Boğazlıyan’da bir araya gelen kadınlar, kurdukları kooperatifle hem yöresel ürünlere değer katıyor hem de kazanç elde ederken, diğer yandan da birlik ve beraberliğin sembolü olan Muharrem Ayı dolayısıyla vatandaşlara aşure ikram etti.

İlçemizde Muharrem ayı nedeniyle aşure dağıtıldı.

Muharrem ayının başlaması nedeniyle Boğazlıyan Belediyesi bünyesindeki S.S Boğazlıyan Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi’nce kurulan stantta aşure dağıtımı yapıldı.

Belediye Başkanı Gökhan Coşar, AK Parti İlçe Başkanı Osman Düğenci ve S.S Boğazlıyan Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Başkanı Bilgen Altuntaş’ın katılımı ile vatandaşlara bolluk, bereket ve dayanışmanın simgesi olan aşure ikram edildi.

Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, açıklamasında; “Muharrem ayının birlik ve beraberliğimizin perçinleşmesine vesile olmasını temenni ederim” dedi.

Coşar, birlik beraberlik mesajı vererek, “Muharrem ayımız mübarek olsun. Allah birlik ve beraberliğimizi daim etsin” diye konuştu.

AK Parti İlçe Başkanı Osman Düğenci de, konuşmasına; “Türkiye olarak birlik ve beraberlik içinde olmanın önemini vurgulayarak, kardeşliğin ve sevginin değerini bilmek gerektiğini söyledi. Kardeşlik, paylaşma, dayanışma ve bereketin simgesi olan aşure programına katıldık. Tutulan oruçları da Allah kabul etsin. Bu mübarek günlerde birlik ve beraberlik içerisinde bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” şeklinde konuştu.

S.S Boğazlıyan Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Başkanı Bilgen Altuntaş ise, açıklamasında; “Aşurenin birlikteliğini ve bereketini bizlerle paylaşan, Belediye Başkanımız sayın Gökhan Coşar’a AK Parti İlçe Başkanımız sayın Osman Düğenci ve yönetimi ile kıymetli Boğazlıyan halkımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bolluk, bereket ve paylaşmanın simgesi Muharrem ayının hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından bolluk, bereket, paylaşım, birlik ve beraberliğin simgesi olan aşureler damaklara lezzet gönüllere sıcaklık kattı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM