• DOLAR
  13,4358
  %0,08
 • EURO
  15,2611
  %0,11
 • ALTIN
  794,51
  %-0,10
 • BIST
  2.042,89
  %0,04
GÖZ DOLDURAN ÇALIŞMALAR

GÖZ DOLDURAN ÇALIŞMALAR

Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü gerçekleştirdiği faaliyetlerle işgücü piyasasında hem işverenlerin hem de işsiz vatandaşların yardımına koşuyor. İşbaşı Eğitim Programları ve Mesleki Eğitim Kursları açılmaya devam ederken, kursiyerlere ise 108 TL günlük cep harçlığı veriliyor.

İl Müdürlüğünde görevli personeller, hibe desteğinden yararlanan engelli vatandaşları ziyaret ederek Proje kapsamında gerçekleştirilen çalışmaları denetliyor.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız, İl Müdürlüğü olarak işgücü piyasasının tüm taraflarına hizmetleri aksattırmadan devam ettirdiklerini söyledi.

Bu amaçla düzenlenilen İşbaşı Eğitim Programlarının ve Mesleki Eğitim Kursların açılmaya devam ettiği bilgisini veren Yıldız, işbaşı eğitim programı ile kursiyerler hem bir meslek öğreniyor, hem de bu mesleği işbaşındauygulayarak nitelikli personel haline geldiğini ifade etti.

Yıldız, “Kurs ve programlardan yararlanan Megip ve İşbaşı Eğitim Programı kursiyerlerine ise 108 TL günlük cep harçlığı verildiğini ayrıca Genel Sağlık Sigortası ve İş Kazası Meslek Hastalığı sigorta primlerini de İŞKUR olarak biz karşılıyoruz” ifadelerine yer verdi.

İŞKUR İŞGÜCÜ PİYASA ARAŞTIRMALARINA DEVAM EDİYOR

Öte yandan Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğünün belirlediği işyerlerine 27 Ağustos 2021 tarihine kadar 2021 Yılı 3. Çeyrek Açık İş İstatistikleri araştırması gerçekleştiriyor.

Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız, yazılı açıklamasında, bilindiği üzere Türkiye İş Kurumu Kanununa göre İşgücü Piyasa Araştırmalarını kurum tarafından gerçekleştirildiğini söyledi.

Yıldız, “Bu kapsamda 2021 yılı içinde 3’er aylık dönemler halinde yaptığımız Açık İş İstatistikleri Araştırmasının üçüncüsünü de bu günlerde gerçekleştiriyoruz. Açık İş İstatistikleri ile bölgemizde faaliyet gösteren işverenlerimizin personel ihtiyaçlarını belirlediklerini ve bununla birlikte işverenlerimizin ihtiyaç duydukları alanlarda kurs ve programlar açarak işgücü piyasasına destek oluyoruz” dedi.

Yıldız, şunları aktardı.

“Sizlere daha etkin hizmet verebilmek ve ihtiyaçlarınızı doğru belirlemek adına çeşitli araştırmalar düzenlemekteyiz, her yıl düzenli olarak yürüttüğümüz işgücü piyasası araştırmamızda sizlerin desteğine ihtiyaç duymaktayız. Derlenen verilerin istatistiki amaçla toplanmakta olup söz konusu verilerle işletmeye yönelik herhangi bir işlem yapılmayacak. Araştırmanın salgın sürecinde teması en aza indirmek amacıyla mümkün olduğunca online kanallar kullanılarak gerçekleştiriliyor.”

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM