• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
GÖZ KAMAŞTIRAN YATIRIMLAR

GÖZ KAMAŞTIRAN YATIRIMLAR

Boğazlıyan Fuat Oktay OSB’de Hızla Büyüyen Yatırımlar, Bölge Ekonomisine Canlılık Getiriyor. Yozgat Valisi Özkan, Boğazlıyan’da 10 Bin Kişiye İstihdam Sağlayacak Sanayi Bölgesini İnceledi. Türkiye’de En Kısa Sürede Kurulan Organize Sanayi Bölgesi’nde 2 Firma Üretime Geçerken, 9 Firmanın da Temelleri Atıldı. 15 Firmada ise Temel Atma Çalışmaları Sürüyor.

” Boğazlıyan Fuat Oktay OSB’deki Yatırımların Bölge Ekonomisine Katkısı Göz Kamaştırıyor”

Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan, Boğazlıyan Fuat Oktay Organize Sanayi Bölgesi’nde gerçekleştirilen yatırımların bölge ekonomisine sağladığı olumlu etkileri değerlendirdi.

Yatırımlar bölge ekonomisine katkısı göz kamaştırıcı bir şekilde artarken, sadece Boğazlıyan değil, çevre ilçeler de bu büyümeden önemli ölçüde fayda sağlayacak. İl genelinde istihdam artışı, ekonomik büyüme ve kalkınma adına bu projeler büyük bir öneme sahip.

10 BİN KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLAYACAK

Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan, Boğazlıyan Fuat Oktay Organize Sanayi Bölgesi’nde incelemelerde bulundu.

Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan, Boğazlıyan’a gerçekleştirdiği ziyaret kapsamında Fuat Oktay Organize Sanayi Bölgesi’nde önemli incelemelerde bulundu. Belediye Başkanı Gökhan Coşar’dan OSB’nin durumu ve yürütülen çalışmalar hakkında detaylı bilgi alan Vali Özkan, emeği geçen herkese teşekkür etti.

Boğazlıyan Kaymakam vekili Ahmet Nuri Demir, Belediye Başkanı Gökhan Coşar, Organize Sanayi Bölge Müdürü Olcaytuğ Orhan, İl Genel Meclis Üyesi Mikail Demir ve daire müdürleri tarafından OSB girişinde karşılanan Vali Özkan, Organize Sanayi Bölgesi’nde yürütülen çalışmaları yerinde inceledi.

Vali Özkan’a, OSB hakkında bilgiler veren Belediye Başkanı Gökhan Coşar, Türkiye’de en kısa sürede kurulan Organize Sanayi Bölgesi’nin 107 hektarlık alanda 2 firmanın üretime geçtiğini, 9 firmanın temellerini attığını ve 15 firmanın da temel atma çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti.

Başkan Coşar, “Fuat Oktay Organize Sanayi Bölgemizin imar planındaki parsellerinin tamamının çeşitli sektörlerde yatırım yapacak olan firmalara tahsisini gerçekleştirmemizin ardından yüzde yüz doluluk oranına ulaştık. Yoğun bir şekilde yatırım yapmak isteyen firmaların parsel talebinde bulunması nedeniyle genişlemeye gittiklerini ve Bakanlıkça onaylandı. 107 hektarlık mevcut alanı 250 hektar ilave alana çıkartarak toplamda 357 hektarlık alana ulaştırdık. Hedefimiz, Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında 100 fabrika temellerini atmaktır. İnşallah bu hedefimizle birlikte bölgemizde 10 bin kişiye istihdam imkanı sağlanacaktır” diye konuştu.

Belediye Başkanı Gökhan Coşar’a yapmış olduğu çalışmalardan dolayı teşekkür eden Vali Mehmet Ali Özkan, OSB’ye yapılan yatırımların sadece Boğazlıyan’ı değil Çandır, Çayıralan, Sarıkaya ve Yenifakılı ilçelerini de geliştireceğini belirterek, “Bu hizmetin ilimize kazandırılmasında desteklerini esirgemeyen, başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, önceki dönem Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Fuat Oktay’a, Sayın Bakanımıza, Milletvekillerimize ve emeği geçen herkese şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

Belediye Başkanı Gökhan Coşar’ın öncülüğünde gerçekleştirilen çalışmalar, Türkiye genelinde en hızlı kurulan Organize Sanayi Bölgeleri arasında yer aldı. Bölgenin doluluk oranının yüzde yüz olurken, Fuat Oktay Organize Sanayi Bölgesi genişletilerek 357 hektara çıkartılması, 100 fabrika hedefi ile bölgede 10 bin kişiye istihdam sağlanması, bölge ekonomisine güç katacak önemli bir adım oldu. (Erol TARİKCİ)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM