• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
GÖZ SAĞLIĞI ÖNEMLİ!

GÖZ SAĞLIĞI ÖNEMLİ!

Uzman hekimler tarafından öğrenciler göz sağlığı taramasından geçti.

Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Canleblebici, çocuklarda görme bozukluğu tespit edildiği andan itibaren tedavilerine başlandığını belirterek, “İlkokul çocuklarımıza göz taraması programı başlattık. Bu programımız neticesinde çocukların görmeleri, detaylı refraksiyon muayeneleri ve göz arkası muayeneleri yapılmaktadır. Yapılan muayeneler sonucunda görme kaybı veya kusuru tespit ettiğimiz öğrencilerin hızlı bir şekilde tedavisine başlamaktayız. Kendi hastanemizde tedavi edemeyeceğimiz durumdaki çocuklarımızı da ilgili diğer hastanelere yönlendirmekteyiz” dedi.

Yozgat’ın Akdağmadeni ilçesinde öğrencilerin göz sağlığı taraması uzman hekimler tarafından yapılıyor. Sağlık taraması sonucunda göz sağlığı ile problemine rastlanan öğrencilerin muayeneleri gerçekleştiriliyor.

Akdağmadeni Belediyesinin projelendirerek hayata geçirdiği, İlçe Kaymakamlığı, Akdağmadeni Sağlık Yüksek Okulu, Akdağmadeni Devlet Hastanesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa yürütülen proje ile ilçede tüm öğrenciler göz sağlığı taraması yapılacak. Proje ile 2 Bin öğrenciye göz muayenesi yapılacak.

Çocuklardaki göz sağlığı sorunlarının erken teşhisinin çok önemli olduğunu vurgulayan Belediye Başkanı Nezih Yalçın, açıklamasında; “Çocuklarımızda görme kusurları ağrıyla veya başka bir şekilde kendini sık belli etmediği için gözden kaçabilir ve ilerleyen yaşlarda görme bozuklular oluşturabilir. Bu anlamda önleyici bir sağlık hizmeti olarak ilçemizde yaklaşık 2 bin çocuğumuzun göz muayeneleri yapılacak” dedi.

Projenin gerçekleşmesi ve öğrencilerin ayrıntılı şekilde göz muayenelerinin yapılmasında emek harcayan Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Mehmet Canleblebici ise yapılan muayeneler sonucunda çocuklarda görme bozukluğu tespit edildiği andan itibaren tedavilerine başlandığını belirtti.

Canleblebici, “İlçemizde paydaş kurumlarımız ile birlikte ilkokul çocuklarımıza göz taraması programı başlattık. Bu programımız neticesinde çocukların görmeleri, detaylı refraksiyon muayeneleri ve göz arkası muayeneleri yapılmaktadır. Yapılan muayeneler sonucunda görme kaybı veya kusuru tespit ettiğimiz öğrencilerin hızlı bir şekilde tedavisine başlamaktayız. Kendi hastanemizde tedavi edemeyeceğimiz durumdaki çocuklarımızı da ilgili diğer hastanelere yönlendirmekteyiz” ifadelerini kullandı.

Çok önemli bir adım attık

Akdağmadeni Sağlık Yüksek Okulu Müdürü Suzan Tek Ayaz da, “Çocukların sağlığının korunması ve geliştirilmesi için kurumlarımız ile birlikte çok önemli bir adım attık. İlk aşamada çocuklarımızın göz muayenelerine başlayıp sonrasında diğer sağlık taramalarını yapmayı hedefliyoruz. Bu süreçte Belediye Başkanımız ve İlçe Kaymakamımızın desteği çok önemliydi. Ayrıca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün gayretleri ve Göz Hastalıkları Uzmanı Mehmet Hocamızın gönüllü olması bu projeyi tüm kurumlarımızla gerçekleştirmemizi sağladı” açıklamasında bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM