• DOLAR
  8,8689
  %1,22
 • EURO
  10,4740
  %1,60
 • ALTIN
  499,21
  %1,68
 • BIST
  1.385
  %-1,20
GRİ PASAPORT SKANDALI!..

GRİ PASAPORT SKANDALI!..

Yerköy Belediye Başkanı Yılmaz, iddialara açıklık getirerek, “Hizmet pasaportuyla yurt dışına gidenlerin hepsi geri döndü” dedi.

İçişleri Bakanlığı’nca sürdürülen “Gri Pasaport” soruşturması genişletildi. Yerköy Belediye Başkanı Yılmaz da hizmet pasaportuyla yurt dışına gidenlerin dönmediği iddialarına ilişkin, gidenlerin hepsinin eksiksiz olarak geri döndüğünü söyledi.

İçişleri Bakanlığı’nın 12 Mart 2021 tarihinde başlatmış olduğu soruşturmayla ilgili olarak bazı haber kanalları ve siteleri üzerinden “Gri Pasaport Soruşturması”  olarak yapılan haberlerde, Yozgat Yerköy ilçesi ve  belediyenin de  isminin yer alması dolayısıyla büyük bir üzüntü yaşadıklarını belirten Yerköy Belediye Başkanı Ferhat Yılmaz, yanlış anlaşılmalara açıklık getirdi.

Yazılı bir açıklama yapan Başkan Yılmaz, açıklamasında şu ifadelere yer verdi.

“Tarafımızca  kamuoyunun aydınlatılmasının doğru olacağı düşüncesiyle bir basın açıklamasının yapılması  elzem olmuştur. Söz konusu haberlerle ilgili olarak, 15-21 Temmuz 2019 tarihinde Polonya’ da düzenlenen “Folk Festivali“ isimli  organizasyonda, ülkemizi temsil etmek adına katılan Yerköy Belediyesi Anadolu Folklor Vakfının dansçı ve müzisyenlerinin organizasyon katılım süreci içerisinde yurt dışına çıkmaları için gerekli olan tüm izinler Yozgat Valiliğimizden alınmıştır.

15-21 Temmuz 2019 tarihleri arasında Polonya’da düzenlenen organizasyonda ülkemizi temsil eden folklor ekibimiz yarışmada büyük bir başarı sergilemiş ve festival birincisi olarak ülkemize eksiksiz olarak tekrar geri dönmüşlerdir.

Ayrıca Polonya’da düzenlenen bu  festival için İlçemiz ve  Yerköy Belediye Başkanlığımız adına ne Belediye Başkanı olarak şahsım, ne de kurumumuzla ilgili hiçbir kişi  söz konusu  grupla birlikte yurt dışına çıkmamış ve bu vakıftan Yerköy Belediyemizin hiçbir maddi talebi ve kazancı  olmamıştır.

Söz konusu olan Folklor ekibimiz ülkemize döndükten sonra Kırşehir Valiliği ve Belediyesinin birlikte düzenlemiş oldukları Ahilik Haftası Etkinlikleri çerçevesinde Kırşehir Cacabey meydanında bir gösteri düzenlemişlerdir.

Ayrıca salgın hastalığın seyrine göre Eylül ayı içerisinde ilçemizde yapmayı planladığımız  festivalde de folklor ekibimiz hemşehrilerimizle buluşturulacaktır. İlgili soruşturma ve haberlerde belirtilen konuyla ilgili olarak belediyemizin hiçbir ilgisi bulunmamaktadır.”

Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM