• DOLAR
  9,2620
  %0,92
 • EURO
  10,7921
  %1,11
 • ALTIN
  526,44
  %-0,64
 • BIST
  1.410
  %-0,16
Gün Birlik Günü

Gün Birlik Günü

Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, “Tarih boyunca daha ağır koşullar altında çok daha büyük badireleri başarıyla atlatan Büyük Türk Milleti, küresel güçlerin giriştiği ekonomik saldırıları da bertaraf etmeyi bilecektir” dedi.

Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, Türkiye’nin daima yıkıcı ve bölücü girişimlerle karşı karşıya bırakıldığını belirterek, dış güçlerin ve içerideki işbirlikçilerinin farklı dönemlerde farklı planları devreye sokmak suretiyle ülkeyi dize getirmeye çalıştıklarını kaydetti.

Türk Milletinin bu saldırılara daha büyük bir dirençle karşılık verdiğini ve her defasında galip gelmeyi başardığını ifade eden Prof. Dr. Karacabey, şöyle devam etti.

“Ülkemizin, günümüzde karşı karşıya olduğu saldırıları, üzerimizde oynanan oyunları; tam manasıyla idrak edebilmemiz için tarihin derinliklerine bakmamız gerekiyor. İslam dünyasının ve mazlum milletlerin bayraktarlığını yapmak gibi ağır ve bir o kadar da sorumluluk gerektiren bir misyonu üstlenmenin sonucu olarak, dış güçlerin ve şer cephesinin daima hedefinde yer alıyoruz. Bu güçler kimi zaman doğrudan, kimi zaman içimize yerleştirdikleri hainleri harekete geçirmek suretiyle bizi bölmeye, diz çöktürmeye çalışıyorlar.

Ülkemizde son dönemlerde yaşanan sokak eylemleri, hain darbe girişimi ve bugünlerde yaşanan ekonomik saldırılar; tarih boyunca yüklenmiş olduğumuz bu misyonun; günümüzde yeniden hayat bulmaya başlamasının yarattığı korku ve öfkenin ürünüdür. Bu saldırıları yapanlar bilmelidir ki tarih boyunca daha ağır koşullar altında, çok daha büyük badireleri başarıyla atlatan Büyük Türk Milleti, küresel güçlerin topyekûn giriştiği bu ekonomik saldırıları da bertaraf etmeyi bilecektir.”

Ülkenin içinde bulunduğu hassas süreçlerde milli birlik ve beraberliğin önemine değinen Prof. Dr. Karacabey, ülke bağımsızlığının önemini bilen her Türk vatandaşının bu süreçte kayıtsız şartsız Devletinin yanında olması gerektiğini vurgulayarak, “Ekonomimize ve bağımsızlığımıza karşı yürütülen bu alçak saldırılar karşısında, Yozgat Bozok Üniversitesi olarak üzerimize düşen her şeyi yapmaya hazır olduğumuzu ilan ediyoruz ” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM