• DOLAR
  %-0,01
 • EURO
  %-0,08
 • ALTIN
  %0,03
 • BIST
  %1,05
GURBETTEN SILAYA UZANAN EL BOĞAZLIYAN’DA

GURBETTEN SILAYA UZANAN EL BOĞAZLIYAN’DA

‘Gurbetten sılaya uzanan el’ projesi kapsamında Avrupa Yozgatlılar Federasyonu Ramazan ayında maddi durumu iyi olmayan aileleri sevindirerek örnek bir kampanyaya imza attı. Avrupa Yozgatlılar Federasyonu Genel Başkanı Veysel Filiz, beraberinde Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, ile birlikte ihtiyaç sahibi aileleri ziyaret etti, hazırlanan yardım kolilerini teslim etti.

Avrupa Yozgatlılar Federasyonu birlik ve beraberlik ayı olan Ramazan ayında da hemşerilerini unutmadı.

Boğazlıyan da onlarca etkinliğe imza atan ayrıca gerek Ülkemizde gerekse Avrupa da yaptığı yardımlar ile gönüllere dokunan Avrupa Yozgatlılar Federasyonu Ramazan ayında maddi durumu iyi olmayan aileleri sevindirerek örnek bir kampanyaya imza attı.

Avrupa Yozgatlılar Federasyonu Genel Başkanı Veysel Filiz, “Gurbetten sılaya ramazan kumanyası” sloganıyla Yozgat merkez ve ilçelerinde ihtiyaç sahibi Bin 200 vatandaşa yardım kolisi ulaştırdıklarını ve bu kapsamda Boğazlıyan’da da 80 aileye yardım kolisini ulaştırdıklarını söyledi.

Yapılan yardımlarda özellikle Fransa, Belçika ve Almanya’daki teşkilatların büyük katkısının bulunduğunu ifade eden Filiz,”Bu yardımlar yeni tip koronavirüs nedeniyle devletimizin yardımlarının yanısıra sivil toplum olarak Avrupa’daki Yozgatlıların bir katkısı. Gurbetteki hemşerilerimiz de zorlukların farkındalar. Buraya gelip bu dağıtımı kendileri yapmak isterlerdi, inşallah gelecek seneye bu olur. Bölge başkanlarımız ile bunu birlikte yürüteceğiz. Bu sene Belediye Başkanlarımıza emanet ettik. Toplam Bin 200 koli gıda yardımını Yozgat merkez ve tüm ilçelerine yaptık. Boğazlıyan’a da 80 koli gıda yardımında bulunduk. Bu kampanya Avrupa Yozgatlılar Federasyonunun Yozgat’a yönelik bir kampanyası. Önümüzdeki günlerde de Ankara ve İstanbul’da bulunan ihtiyaç sahibi hemşehrilerimize yardım kolilerimizi ulaştıracağız” diye konuştu.

Veysel Filiz, “Özellikle koronavirüs nedeniyle çok sayıda hemşehrimiz işsiz kaldı. Onlara küçük de olsa bir katkı sağladıysak ne mutlu bize. Yardımların dağıtılmasında bize destek veren Belediye Başkanımız sayın Gökhan Coşar’a ve yardımların yapılmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Belediye Başkanı Gökhan Coşar ise, “Birlik ve beraberliğin en üst dizeye çıktığı bu Ramazan ayında sıladaki hemşerilerini unutmayan değerli Avrupa Yozgatlılar Federasyonu Genel Başkanı sayın Veysel Filiz ve yönetim kuruluna bu anlamlı davranışlarından dolayı teşekkür ediyorum. Elimize ulaşan bu paketleri ihtiyaç sahiplerine kısa sürede ulaştıracağız” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM