• DOLAR
  %0,02
 • EURO
  %-0,04
 • ALTIN
  %0,00
 • BIST
  %0,33
GURUR TABLOSU

GURUR TABLOSU

Milli Eğitim Bakanlığı ve TÜBİTAK işbirliğiyle yürütülen ortaokullar arası proje yarışmasına damga vuran Boğazlıyan Bilim ve Sanat Merkezi öğrenci ve idarecilerini İlçe Kaymakamı Recep Aydın, tebrik etti, çeşitli ödüller verdi.

Eğitim alanındaki kalitesini her geçen gün artıran Boğazlıyan’da İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek, başkanlığında okullar proje ve başarılarıyla da çıtasını zirveye taşımaya devam ederken, Türkiye dereceleri kazanarak ilçemizi gururlandıran Boğazlıyan Bilim ve Sanat Merkezi öğrenci ve idarecilerini İlçe Kaymakamı Recep Aydın, tebrik etti.

Boğazlıyan’da eğitim-öğretim gören il ve bölgesel yarışmalarda Türkiye dereceleri kazanarak hem ilçemizi hem de Yozgat’ı gururlandıran öğrenci ve idarecileri makamında kabul eden Boğazlıyan Kaymakamı Recep Aydın, özverili çalışmalarıyla büyük başarıyı elde eden öğrenci ve öğretmenleri kutlayarak, “İlçemiz Bilim Sanat Merkezi’nin böylesine önemli bir yarışmada göğsümüzü kabartması karşısında büyük bir gurur duyduk. İnanıyorum ki bu başarıların devamı gelecektir” dedi.

“Yozgat’ı Gururlandıran Başarı Boğazlıyan Bilim ve Sanat Merkezinden Geldi”

Boğazlıyan’da eğitim alanında İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek, başkanlığında ekibi ile eğitim alanında Türkiye’ye model olacak projeleri ve eğitimdeki hızlı yükselişi ile 15. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmasında Fen Bilimleri Öğretmeni Samet Cengiz danışmanlığında hazırlanan ve okul öğrencisi Muhammed Kaygısız’ın (Kayseri Bölge Finalinde) büyük bir gayret göstererek kendi alanında 1. olarak Türkiye finallerine katılmaya hak kazanarak ilk gururu yaşatmıştı.

Türkiye finallerinde kendi bölgelerinde 1. olan rakipleriyle yarışan Muhammet Kaygısız geliştirdiği proje ile Türkiye 3.sü olarak Trabzon’da düzenlenen ödül törenine davet edilip, burada ödülünü bizzat Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’tan almıştı.

İlçe Kaymakamı Recep Aydın, açıklamasında; “Danışman öğretmenimiz ve öğrencimiz pandemi şartlarında emek vererek çalışmalar yaptılar ve bu büyük başarıyı elde ettiler.

Trabzon’da hem bizleri hem de Yozgat’ımızı gururlandırdılar. Öğrencimiz Muhammed Kaygısız’ı, Fen Bilimleri öğretmenimiz Samet Cengiz’i Boğazlıyan Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Şerafettin Uçar’ı ve Gençlik Merkezi Müdürü Mehmet Akınol’u yürekten kutluyorum” dedi.

Kaymakam Aydın, ayrıca; Bilim ve Sanat Merkezinin Boğazlıyan ilçesine kazandırılmasında ve ilçenin eğitim kalitesinin gelişmesinde büyük emekleri olan, Boğazlıyan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek’i de tebrik etti.

Kaymakam Aydın, proje ile adını duyuran Muhammed Kaygısız’a başarısından dolayı tablet, öğretmenlere de üstün gayret ve çalışmalarından dolayı ‘Başarı Belgesi’ ile ödüllendirdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM