• DOLAR
  13,5814
  %-0,06
 • EURO
  15,2721
  %-0,10
 • ALTIN
  794,92
  %0,09
 • BIST
  1.951,17
  %0,31
Gururla Kutlandı

Gururla Kutlandı

Atatürk’ün İstiklal Savaşı mücadelesini başlatmak üzere Samsun’a çıkışının 99’ncu yılı törenle kutlandı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk büstüne Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü çelenginin konulması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ilçemizde coşkuyla kutlandı. Çelenk sunumunun ardından programa Boğazlıyan Kaymakam Kemal bey Anadolu Lisesi’nde devam edildi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Ömer Aynalı, programda yaptığı konuşmada “Bugün milletimizin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde başlayan, kurtuluş mücadelesinin ilk adımının atıldığı gün olan, 19 Mayıs’ın 99. yıldönümü. Unutmayınız ki, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs’ta, milli duygular içerisinde, Samsun’da attığı ilk adım, Türk milletinin bağımsızlığını kazanmada ve Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşu yolunda atılmış en önemli adımdır. İşte bu yüzden, Türk milletinin, vatanı ve değerleri için verdiği onurlu mücadelenin adı olan 19 Mayıs’ın 99. yıldönümüne ulaşmanın, mutluluk ve heyecanını yürekten hissetmekteyiz” dedi.

Geçmişini, tarihini, kültürünü bilen, özüne ve geçmişine sahip çıkan ve bunu da gençlere aktarabilen toplumların ilelebet yaşama hakkına sahip olacağını belirten Aynalı, “Bu bilinçle, 19 Mayıs 1919’da ilk bağımsızlık ateşini yakan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, yapmış olduğu çalışmalar ve gerçekleştirdiği kongreler ile Kurtuluş Savaşı’nı ona inanan milleti ile birlikte sürdürmüş, kazanılan bu zaferin devam etmesi ve vatanımızın kalkınması için, gençlere olan güveni sebebiyle de bu günü gençlerimize armağan etmiştir. Gelecekte, ülke yönetiminde söz sahibi olacak sizler ,her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulan, sevgi, barış ve hoşgörü anlayışı içinde, tüm sorunların üstesinden gelecek, birlik içinde hareket ederek, geleceğin lider ülkesi Türkiye’yi, daha güçlü bir hale getireceksiniz” diye konuştu.

“15 TEMMUZ’DA NECİP MİLLET HAİNLERE GEREKEN CEVABI VERDİ”

Aynalı, kendini bilmez bir güruhun bu vatanın bağımsızlığına, gençlerin geleceğine el uzattıklarını, 15 Temmuz hain mi hain bir kalkışmaya cüret ettiklerini ama bu necip milletin 7’den 70’e asil bir duruş sergileyerek, hainlere gereken cevabı verdiklerini vurguladı.

Türk milletinin geleceğinin ve yarınların teminatının gençler olduğuna vurgu yapan Aynalı, “Yarınların sorumluluğunu üstlenebilecek şekilde, nitelikli, bilgili ve ideal sahibi insanlar olarak yetişmeniz için, bizler elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Sizlerinde, ‘Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır’ sözünü rehber edinerek, çok çalışıp, ileride şahsınıza verilecek olan görevi en iyi şekilde yapacağınızdan asla şüphemiz yoktur. Bu duygu ve düşüncelerle, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını tebrik ediyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm şehit ve gazilerimizi, rahmet ve saygıyla anıyorum” ifadelerinde bulundu.

Konuşmaların ardından okulun hazırlamış olduğu gösteriler büyük beğeni kazandı. 19 Mayıs etkinlikleri kapsamında düzenlenen spor aktivitelerinde başarılı olan öğrencilere çeşitli ödüller verildi.

Törene İlçe Kaymakamı Davut Sinanoğlu, Belediye Başkanı Hamdi Erdal, Cumhuriyet Başsavcısı Murat Dilsiz, Emniyet Müdürü Hasan Şahin ve Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek, Kaymakam Kemal Bey Anadolu Lisesi Müdürü Orhan Doğruel ile birlikte kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM