• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
GURURLANMAMAK MÜMKÜN MÜ?

GURURLANMAMAK MÜMKÜN MÜ?

TEKNOFEST’TE BOĞAZLIYAN RÜZGARI

27 Nisan-1 Mayıs 2023 tarihleri arasında İstanbul Atatürk Havalimanında altıncısı düzenlenen TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nde Boğazlıyan Bilim ve Sanat Merkezi öğrencisi Duru Dağıstanlı, Türkiye birincisi oldu.

“HAYAL KURDULAR, TASARLADILAR, ÜRETTİLER, BAŞARDILAR”

Boğazlıyan’da eğitim adına bir gururu daha yaşadık. ‘Engelsiz Yaşam Teknolojileri’ Yarışması kategorisinde 26 bin başvurudan İstanbul’da yapılan Teknofest’te Boğazlıyan Bilim Sanat Merkezi öğretmeni Samet Cengiz ve öğrenci Duru Dağıstanlı’nın projesi Türkiye Birincisi oldu.

-“BOĞAZLIYAN’IN GURURU OLDU”-

Boğazlıyan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek, başkanlığında son yıllarda eğitim de yaşanılan başarı meyvelerini vermeye devam ediyor.

Eğitim alanındaki kalitesini her geçen gün artıran Boğazlıyan’da okullarımız projeleri ve başarılarıyla da çıtasını zirveye taşıdı.

-“COŞAR; TEBRİK ETTİ”-

Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, Boğazlıyan Bilim Sanat Merkezi öğretmeni Samet Cengiz ve öğrenci Duru Dağıstanlı’yı tebrik etti.

Coşar, yaptığı açıklamada; “Engelsiz Yaşam Teknolojileri Yarışması kategorisinde 26 bin başvurudan İstanbul’da yapılan Teknofest’te Boğazlıyan Bilim Sanat Merkezi öğretmeni Samet Cengiz ve öğrencimiz Duru Dağıstanlı’nın projesi Türkiye Birincisi oldu.  Bizlere yaşattıkları gurur verici başarıdan dolayı Boğazlıyan Bilim Sanat Merkezi öğretmenimiz Samet Cengiz ve öğrencimiz Duru Dağıstanlı’yı içtenlikle tebrik ediyorum” dedi.

-“POLAT’TA TEBRİK ETTİ”-

Yozgat Valisi Ziya Polat’ta “Boğazlıyan Bilsem, TEKNOFEST 2023 Engelsiz Yaşam Teknolojileri yarışmasında Türkiye birincisi oldu. Bize yaşattıkları bu gururdan dolayı sevgili Öğrencimiz Duru Dağıstanlı ve kıymetli Öğretmenimiz Samet Cengiz’e teşekkür ediyorum. Başarılarınız daim olsun” açıklamasında bulundu. (Hüseyin TARİKCİ)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM