• DOLAR
  %0,04
 • EURO
  %-0,57
 • ALTIN
  %0,61
 • BIST
  %-0,15
GURURUMUZ OLDU!

GURURUMUZ OLDU!

Öğrencilerin bağımlılık konularına duyarlılığını artırmak, yeteneklerini teşvik etmek ve başarılı bulunan eserleri ödüllendirmek amacıyla gerçekleştirilen Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek yarışmasında Boğazlıyan Cumhuriyet Okulu öğrencisi Muhammed Emin Doğan, il birincisi oldu.

Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yarışması Ödülleri Sahiplerini Buldu. Boğazlıyan Cumhuriyet İlkokulu öğrencisi Muhammed Emin Doğan, ilçe birincisi olarak katıldığı il yarışmasında il birincisi oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı ve Yeşilay Danışmanlık Merkezi tarafından ortaklaşa hazırlanan protokol neticesinde Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Projesiyle İlkokul-ortaokul ve lise öğrencilerinin katıldığı edebi eser ve görsel eser kategorilerinde yarışma düzenlendi. Bu yarışma sonucunda ise ödüller sahiplerini buldu.

Yozgat Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda düzenlenen ödül törenine İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, Yozgat Yeşilay Şube Başkanı Alp Sinan Ertürk, Milli Eğitim Şube Müdürü Yılmaz Karaalp, okul müdürleri, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.

Boğazlıyan’dan da yarışmaya katılan okullardan Cumhuriyet İlkokulu öğrencisi Muhammed Emin Doğan ilçe birincisi olarak il yarışmasına katıldı. Yarışma sonucunda ilkokullar kategorisinde il birincisi olan Muhammed Emin Doğan 1000’er TL olan ödüllerini İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı ve Yozgat Yeşilay Şube Başkanı Alp Sinan Ertürk’ün elinden aldı.

Boğazlıyan Cumhuriyet Okulu öğrencisi Muhammed Emin Doğan’ın il birincisi olması hem Okul Müdürü Abdullah Güven’i hem de Sınıf Öğretmeni Ali Aksoy’u mutlu etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, yarışmaya katkı ve katılım sağlayan herkese teşekkür ederek, öğrencileri tebrik etti.

Öte yandan; 26.07.2021-30.07.2021 tarihleri arasında ülke çapında dereceye giren eserler belirlenecek. Yarışma sonuçları ve büyük ödül töreni ise Eylül ayı içerisinde açıklanacak.

Öğrencilerin bağımlılık konularına duyarlılığını artırmak, yeteneklerini teşvik etmek ve başarılı bulunan eserleri ödüllendirmek amacıyla gerçekleştirilen Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek yarışması 2011 yılından beri her yıl düzenli olarak yapılıyor.

Bağımlılık konulu eserlerin değerlendirildiği Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek yarışması, 2011-2016 yılları arasında ilkokul, ortaokul ve liseler arasında afiş, resim, karikatür, kompozisyon ve şiir alanlarında düzenlendi. 2017 yılından itibaren yarışmanın formatında değişikliğe gidilerek edebi ve görsel kategori olarak 2 ana dalda ilkokul, ortaokul ve liseler arasında toplam 18 ödül belirlendi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM