• DOLAR
  %-0,01
 • EURO
  %-0,08
 • ALTIN
  %0,03
 • BIST
  %1,05
Hacı adayları dualarla uğurlandı

Hacı adayları dualarla uğurlandı

Boğazlıyan’da Kutsal topraklara doğru çıkılan mukaddes yolculuğun ilk kafilesi uğurlandı. Hacıların mukaddes yolculuğunda kutsal toprakların manevi atmosferinden faydalanılması istendi.

İlçemizde hac vazifesini yerine getirmek üzere kutsal topraklara gidecek ilk kafile törenle uğurlandı.

Boğazlıyan’dan kutsal topraklara giderek hac farizasını yerine getirmek isteyen hacı adayları Boğazlıyan Hacı Ahmet Ağa Camii önünden dualarla uğurlandı.

Hac ibadetini yerine getirmek üzere Suudi Arabistan’a gidecek kafiledeki hacı adayları için tören düzenlendi. Törene İlçe Müftüsü Mehmet Güler, Din görevlileri ve hacı adaylarının yakınları katıldı.

Müftü Mehmet Güler, hacı adaylarına çevrelerindeki insanlardan helallik almalarını isterken, hac vazifesinin iyi değerlendirilmesi gerektiğini, kutsal toprakların manevi atmosferinden faydalanılması gerektiğini söyledi.

Güler, Boğazlıyan’dan 39 Hacı adayının kutsal topraklara gideceğini belirterek, “Kazaya kalmış ibadetlerimizi tamamlamamız lazım. Zikir, Tespih, Salavat, Dua, İbadet ve Kur-an’ı Kerim’le meşgul olmalıyız. Her an her durumda imtihan halde olduğumuzu unutmamalıyız” dedi.

Böylesine coşku ve anlam dolu, heyecan dolu günde hacı adaylarının mutluluğuna ortak olmaktan büyük sevinç duyduklarını ifade eden Güler, “Biz sizleri Allah’ın izniyle gidip gelmenizi ve en iyi şekilde de kutsal görevinizi yapmanızı temenni ediyoruz. Sizleri buradan uğurlamaktan sevinç ve mutluluk duyuyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından okunan duaların ardından hacı adayları kutsal topraklara uğurlanırken, Hac Vazifesini yerine getirecek olanlar arasında Boğazlıyan İlçe Vaizi Mustafa Taşer’de bulunuyor. Taşer, Kutsal topraklara gitmenin heyecanını yaşadığını belirterek, “Cenab-ı Allah inşallah ibadetlerimizi kabul eder, herkese böylesine kutsal topraklara gitmeyi nasip etsin, hakkınızı helal edin, benden yana helal olsun” dedi.

“ALLAH HERKESE NASİP ETSİN”

Kutsal topraklara gitmenin heyecanını yaşayan hacı adayları ise çok değişik duygular içinde olduklarını belirterek, “Çok huzurlu ve mutluyuz. İlk kez gideceğimiz ve anlatamayacağımız çok değişik duygular içerisindeyiz. İnşallah Allah ibadetlerimizi kabul eder, Allah herkese nasip etsin” diye konuştular.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM