• DOLAR
  13,4530
  %0,57
 • EURO
  15,2434
  %0,66
 • ALTIN
  796,19
  %0,72
 • BIST
  2.014,21
  %-1,36
Hacı Adaylarına Seminer Verildi

Hacı Adaylarına Seminer Verildi

Boğazlıyan Müftülüğü’nce kutsal topraklara gidecek 35 hacı adayına seminer verildi.

Hac farizasını yerine getirmek için kutsal topraklara gitmeye hazırlanan hacı adaylarına yönelik Boğazlıyan Müftülüğü’nce seminer düzenlendi.

Merkez Çarşı Camii’nde verilen seminerde  İlçe Müftüsü Mehmet Güler, hacı adaylarına, hac ibadeti ile ilgili dini bilgilerin yanı sıra, hac ibadetinin gereği olarak bir arada yaşama bilinci, kutsal topraklarda karşılaşabilecekleri durumlar, yolculuk ve yerleşim yerlerine intikaller konusunda bilgiler aktardı.

Müftü Güler, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın talimatları ile yürütülen Hac seminerleri kapsamında Boğazlıyan’dan kutsal topraklara gidecek hacı adaylarına yönelik seminer verildiğini belirterek, “Boğazlıyanlı hacı adaylarımız, son derece şevkle, iştirakle büyük bir mutluluk içinde semineri dikkatle takip ettiler. Bu seminerin amacı, kutsal topraklara gidecek hacı adaylarını hazırlamak ve hayatlarında bir defa nasip olabilecek hac ibadetini tam olarak yapmalarına yardımcı olabilmektir. Kutsal topraklarda ibadetle, tavafla, Kur’an okuyarak değerlendirilmesi çok önemli. Kutsal topraklarda Vatanımızın, milletimizin birliği, beraberliği, kardeşliği için de dua etmeliyiz” ifadelerinde bulundu.

Hacı adayları ise, hac ibadetini yapma imkanını elde edecek olmalarının mutluluğunu ve heyecanını yaşarken, seminerin çok faydalı olduğunu belirterek, “Kutsal topraklara gitmeyi Cenab-ı Allah herkese nasip etsin. Seminerde verilen bilgilerle orada neler yapacaklarımız gözlerimizin önüne geldi. İlçe Müftümüz ve emeği geçenlere teşekkür ederiz” dediler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM