• DOLAR
  %0,73
 • EURO
  %-0,26
 • ALTIN
  %-0,69
 • BIST
  %3,13
HAFIZLAR BOĞAZLIYAN’DA YETİŞECEK

HAFIZLAR BOĞAZLIYAN’DA YETİŞECEK

İlçemize bağlı Ovakent’te hizmete giren Boğazlıyan İlçe Müftülüğü Şeyh-ül Kurra Ahmet Şükrü Efendi Bölge Yatılı Kur’an Kursunda geleceğin hafızları yetişecek.

Ovakent Belediyesi genç hafızların yetişmesi için örnek bir bağışa imza atması ile başlayan ve Belediye Başkanı Yusuf Büyük’ün riyasetinde genç hafızların yetişmesi için tahsis edilen binanın devir teslim işlemleri başlatılması sürecinin ardından  Bölge Yatılı Kur’an Kursu, Boğazlıyanlı hayırsever vatandaşların da desteği ile tamamlanıp, açılışı gerçekleştirildi.

GENÇ HAFIZLAR OVAKENT’TE YETİŞECEK

Boğazlıyan’a ve bölgemize kazandırılan  bölgenin en büyük yatılı Hafız Yetiştirme Okulu mimarisi, dekorasyonu ve nezih ortamı ile dikkat çekerken, bölgemizin en büyük dini merkezlerinden birisi olacak olan okulda genç hafızlar yetişecek.

Ovakent Belediyesi’nin önemli katkıları ve hayırseverlerin de destekleriyle yaptırılan Şeyh-ül Kurra Ahmet Şükrü Efendi Bölge Yatılı Kur’an Kursu binası tamamlanarak, eğitime açıldı.

Yozgat Valisi Ziya Polat, Boğazlıyan Kaymakamı Recep Aydın, Belediye Başkanı Gökhan Coşar, Ovakent Belediye Başkanı Yusuf Büyük, Boğazlıyan Cumhuriyet Başsavcısı Gökhan Şahin, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Cihat Ateş, İl Müftüsü Ali Gülden, İlçe Müftüsü Atıf Akşit, AK Parti İl Başkanı Yusuf Başer, AK Parti İlçe Başkanı Osman Düğenci, kurum temsilcileri ve çok sayıda vatandaşın katılımı ile Şeyh-ül Kurra Ahmet Şükrü Efendi Bölge Yatılı Kur’an Kursu’nun açılışı dualarla gerçekleştirildi.

Protokol üyeleri açılış töreninde birer konuşma yaparak, Şeyh-ül Kurra Ahmet Şükrü Efendi Bölge Yatılı Kur’an Kursu’nun bölgeye hayırlı olması temennisinde bulunup, Bölge Yatılı Kur’an Kursunun hafızların yetişmesine vesile olacağı ve kursta vatanına milletine hayırlı hafızlar yetiştirileceğine vurgu yapıldı.

Öte yandan İlçe Müftülüğüne bağlı Ovakent kasabasında bulunan Şeyhül Kurra Ahmet Şükrü Efendi Yatılı Erkek Kur’an Kursu’nda ortaokulu bitirmiş lise seviyesindeki gençlere hitap edecek.

Kurs 40 yatak kapasitesine sahip ve ücretsiz hizmet verecek.

Ayrıca; Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen öğrenciler hafızlıklarını ve Kur’an-ı anlama noktasındaki eksikliklerini giderebilecekleri çok yönlü sosyal ve kültürel etkinliklere sahip olacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM