• DOLAR
  %0,03
 • EURO
  %-0,05
 • ALTIN
  %-0,28
 • BIST
  %1,38
HAFIZLAR BOĞAZLIYAN’DA YETİŞİYOR

HAFIZLAR BOĞAZLIYAN’DA YETİŞİYOR

İlçemize bağlı Ovakent’te hizmete giren Boğazlıyan İlçe Müftülüğü Şeyh-ül Kurra Ahmet Şükrü Efendi Erkek Yatılı Hafızlık Kur’an Kursunda eğitim başladı. Özel olarak uygulanan eğitim programıyla yeni hafız gençlerin yetiştirilmesi hedeflenirken, hafız adayları çalışma azimleriyle büyük takdir topluyor.

Boğazlıyan’a bağlı Ovakent’te İlçe Müftülüğü Şeyh-ül Kurra Ahmet Şükrü Efendi Erkek Hafızlık Yatılı Kur’an Kursunda bölgenin hafızları yetişiyor.

Erkek Yatılı Hafızlık Kur’an Kursu hafızlık eğitimi almak isteyen öğrencilerle doluyor. 40 kişi kapasiteli Kur’an kursuna civar il ve ilçelerden de öğrenciler hafızlık eğitimi almak için geliyor.

İlçemize bağlı Ovakent’te bir süre önce açılışı yapılarak hizmete giren Boğazlıyan İlçe Müftülüğü Şeyh-ül Kurra Ahmet Şükrü Efendi Yatılı Kur’an Kursunda geleceğin hafızları yetişiyor.

Boğazlıyan’a ve bölgemize kazandırılan bölgenin en büyük yatılı Hafız Yetiştirme Okulu mimarisi, dekorasyonu ve nezih ortamı ile bölgemizin en büyük dini merkezlerinden birisi olma özelliğini bulunduruyor.

Din görevlileri öncülüğünde hafızlık yolunda ilerlemeye çalışan genç hafız adayları hocaları gözetiminde manevi değerlere sahip ve hayalleri olan gençler olarak yetiştiriliyor.

Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın eğitim seviyesinin yükseltilmesi, faziletli ve erdemli bir toplumun oluşturulması, dini ihtiyaçlarının giderilmesi, nitelikli ve bilgili bir neslin yetiştirilmesi için İlçemiz Ovakent’te tahsis edilen Bölge Hafızlık Yatılı Okulu’nu ziyaret eden Boğazlıyan İlçe Müftüsü Atıf Akşit, Kuran kursunu ziyaret ederek, hafızlık sınıflarını gezen ve hafızlık eğitimi alan öğrencilerle bir süre sohbet ederek çalışmaları hakkında bilgi alarak, hafızlığın öneminden bahsetti. İlçe Müftülüğü olarak özellikle hafız öğrenci yetiştirme üzerinde yoğun bir çalışma yürüttüklerini açıklayan Akşit, bu kapsamda çok şükür, geçtiğimiz günlerde de açılışını yapmanın nasip olduğunu söyledi.

Hayırsever vatandaşların da katkılarıyla Boğazlıyan’a kazandırılan yatılı Kur’an Kursunda genç hafızların yetişeceğini aktaran Akşit, “Şuanda 40 civarında öğrencimiz hafızlık eğitimi almaktadır. 20 öğrencimiz hafızlık okurken, 20 öğrencimizde hafızlık hazırlık okuyor. Şuan kursumuzda 4 hafızlık sınıfı, 10 yatakhane, 2 sosyal etkinlik odası, mescid, yemekhane ve idari bürolar bulunuyor” dedi.

Yaklaşık 16 Bin metrekare bir alana yapılmış olan kursun yatakhaneleri, bahçesi ve sosyal tesislerinin de bulunduğunu kaydeden Akşit, “Kursumuzun yapımında emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Kursumuza civar il ve ilçelerden gelen öğrencilerimiz de bulunuyor. Buda bizi gururlandırıyor” ifadelerini kullandı.

Müftü Akşit, burasının bir hayır kapısı olduğunu ve vatandaşların burayı mutlaka görmeleri gerektiğini ve öğrencilerin Hafız Ömer Sağlam ve Hafız İsmail Kütük gözetiminde eğitim aldığını sözlerine ekledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM