• DOLAR
  %0,13
 • EURO
  %-0,63
 • ALTIN
  %-0,66
 • BIST
  %-0,59
HAFIZLAR OVAKENT’TE YETİŞECEK

HAFIZLAR OVAKENT’TE YETİŞECEK

Ovakent Belediyesi genç hafızların yetişmesi için örnek bir bağışa imza attı. Belediye Başkanı Yusuf Büyük’ün riyasetinde genç hafızların yetişmesi için tahsis edilen binanın devir teslim işlemleri başlatıldı.

GENÇ HAFIZLAR OVAKENT’TE YETİŞECEK

İlçemize bağlı Ovakent’te Belediye tarafından yaptırılan bina hafızlık okuluna dönüştürülecek.

Belediye Başkanı Yusuf Büyük, beraberinde Boğazlıyan Merkez Çarşı Camii İmamı Ömer Sağlam ile birlikte Hafızlık Yatılı Okuluna dönüştürülecek binayı inceledi.

Kısa sürede yaptığı hizmetler ile adından söz ettiren Ovakent Belediye Başkanı Yusuf Büyük, Ovakent’te büyük hizmetlere imza atmanın yanısıra genç hafızların yetişmesine de vesile olacak.

Belde halkının yaşam şartlarını yükseltmeyi hedefleyen Ovakent Belediye Başkanı Büyük, yaptığı açıklamada; “Beldemizi hak ettiği yere getirmek ve halkımızın yaşam kalitesini artırmak için, üstün çaba sarf etmekteyiz. Bizim tek hedefimiz insana hizmettir. Bundan da gurur duyuyoruz” dedi.

“Hafızlık Okulu’nun Vatana Millete ve gelecek nesillerimize hayırlı olsun” diyen Başkan Yusuf Büyük, “Geleceğimizi emanet ettiğimiz gençlerimiz ve bütün kardeşlerimizin eğitim göreceği ve genç hafız adaylarının yetişeceği Hafızlık Yatılı Okulu olma yolunda hizmetlere başlamıştır. Burası bölgemizde tek olacak. İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır, hizmet edendir prensibinden hareketle Belediye hizmetlerimiz insan merkezli, dua almaya odaklı devam ediyor. Beldemize, ilçemize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

Burada hafızların yetişeceğini aktaran Başkan Büyük, “Din hizmetlerinde istihdam edilecek din gönüllüsü yavrularımız yetişecek. İnşallah bu öğrencilerimiz bu topraklarda huzur ve selametin kaynağını oluşturacaktır. Allah’tan muvaffakiyet diliyoruz. Devir teslim için çalışmalarımıza başladık” şeklinde konuştu.

HAYIRSEVERLERİN KATKILARI BEKLENİYOR

Mimari yapısı ile dikkat çeken ve devir işlemlerine başlanılan Yatılı Hafızlık Okulu’nun iç tefrişatının yapımı için ise hayırseverlerin yardımı bekleniyor. Yardımların Boğazlıyan Eğitim ve Kültür Din Hizmetlerine ait Ziraat Bankası İBAN NO: TR23 0001 0002 6070 3263 3650 01 nolu hesap numarasına yapılacağı ayrıca 0539 213 1829 ve 0539 736 7782 nolu irtibat telefonlardan bilgi alınabilecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM