• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
HALK EĞİTİM ÜRETİYOR

HALK EĞİTİM ÜRETİYOR

6 Şubat’ta meydana gelen depremden etkilenen vatandaşlar için bölgeye gönderilmek üzere Halk Eğitim Merkezlerinde uyku tulumu üretiliyor. Boğazlıyan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki Halk Eğitimi Merkezleri de usta öğretici ve kursiyerleri ile gönüllü vatandaşlar yürekleri biraz da olsa ısıtabilmek adına gece gündüz çalışarak deprem bölgesine gönderilmek üzere bere ve kaşkol üretim faaliyetlerine başlamıştı.

Ülkemizde meydana gelen depremden sonra deprem bölgelerinde kurulan çadır ve konteyner kentlerde barınan vatandaşların kullanımı için halk eğitim merkezlerinde uyku tulumları üretiliyor.

“Halk Eğitim Merkezleri Uyku Tulumu Üretimine Başladı”

6 Şubat 2023 Pazartesi günü Kahramanmaraş merkezli 10 ilde meydana gelen deprem neticesinde mağdur olan depremzede vatandaşlara gönderilmek üzere Milli Eğitim Bakanlığının destek ve koordinesiyle Yozgat İl geneli Halk Eğitim Merkezleri kıyafet, bebek elbisesi, atkı ve bere dikiminin yanı sıra uyku tulumu dikimine de başladı.

Yozgat merkez ve 13 ilçesinde bulunan Halk Eğitim Merkezi’nde görevli idareci, usta öğretici ve öğretmenler, depremzedelere destek olabilmek için seferber oldu.

Daha önce depremzedeler için kışlık kıyafet, bebek elbisesi, atkı ve bere dikimi yapıp gönderen gönüllüler, şimdide uyku tulumu dikimine başladı.

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, depremzedelerin yaralarının sarılması için millet olarak herkesin üzerine düşen her türlü görevi ifa ettiğini belirterek, “Milli Eğitim Bakanlığı’nın talimatları doğrultusunda Halk Eğitim Merkezlerinde depremzedelere gönderilmek üzere uyku tulumu üretimi yapılıyor. Uyku tulumları çok özellikli bir malzeme üzerinden gerçekleştiriliyor, dikimi yapılıyor. Buradaki usta öğreticilerimiz, öğretmenlerimiz, yöneticilerimiz, hep beraber koordinasyon içerisinde uyku tulumlarını çeşitli bedenlere uygun şekilde burada üretimi gerçekleştiriliyor. Depremzede kardeşlerimize hep beraber toplu halde üretilen uyku tulumları gönderilecek” açıklamasında bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM