• DOLAR
  %0,13
 • EURO
  %-0,63
 • ALTIN
  %-0,66
 • BIST
  %-0,59
HASRET SONA ERİYOR

HASRET SONA ERİYOR

Yeni tip Covid-19 salgını dolayısıyla bir süre ara verilen cemaatle namaz ve camilerde ibadet kısıtlaması uygulaması bugün sona eriyor. Boğazlıyan da 29 Mayıs Cuma günü, sosyal mesafeye uygun şekilde caddelerden stadyuma kadar Cuma namazı kılınabilecek yerler belirlendi.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Diyanet İşleri Başkanlığı’nca cemaate kapanan camiler 29 Mayıs Cuma günü açılacak.

“SECCADENİ AL GEL”

İlçemizde 29 Mayıs 2020 Cuma günü Cuma Namazı kılınacak açık alanlar ve kurallar açıklandı. “Abdestini Alda Gel, Mesafeyi İhmal Etme, Maskeni Al Gel, Kişisel Seccadeni Al Gel, Hasta İsen Evde Kal” sloganıyla Camiler cemaatine kavuşuyor.

İlçemizde cemaatine kavuşacak cami avluları ve açık alanlar belirlendi. Buna göre ilçede sosyal mesafeye uygun şekilde, belirlenen 13 yerleşim yerinde Cuma namazı kılınabilecek. Boğazlıyan İlçe Müftülüğü’nce “Abdestini ve Seccadeni Al, Maskeni Tak Gel” sloganıyla Boğazlıyan da namaz kılınabilecek camiler ve açık alanlar belirlendi.

Salgın hastalık tedbirleri kapsamında bir süredir cemaatle ibadet yapılamayan camiler kademeli olarak ibadete açılıyor.

“CUMA NAMAZI KILINACAK YERLER”

İlçe Gençlik Ve Spor Müdürlüğü Stadyumu’nda Merkez Çarşı Camii İmamı Ömer Sağlam ve Cuma heyeti gözetiminde Cuma Namazı eda edilirken, Sanayi Camii’nde Birol Karabulut, Yenidoğan Cami’inde Musa Korkmaz, İmam-ı Azam Cami’nde Mehmet İslam, Hacı Ahmet Ağa Cami’nde Harun Reşit Eroğlu, Toki Mah. (Toki İlkokulu Bahçesi Bahariye Köyü Dâhil) Murat Koca, Muteber Cami’inde Necmeddin Öztürk, Mevlana Cami’inde Hacı Hamdi Sungur, Ofis Cami’inde Yusuf Ziya Bedirhangil, Eyüp Sultan Camii’nde Veysel Koçak, Fatih Camii’nde Mehmet Köklü ve Bağlarbaşı Camii’nde Yunis Demir ile Karakoç Camii’nde Yüksel Akarsu ve cuma heyetleri gözetiminde cuma namazları kılınacak.

“CUMA NAMAZI KILINMAYACAK CAMİLER”

Boğazlıyan Merkez Çarşı Camii, Ahi Evran Camii ve Yukarı Mah. Camii’nde Cuma namazları kılınmayacak.

Boğazlıyan İlçe Müftülüğü, Vatandaşların Cuma namazı alanlarına maske ve şahsi seccadesiyle birlikte gelmelerini isteyerek, 29 Mayıs 2020 Cuma günü itibariyle cami ve mescitlerde cemaatle namaz kılınabilmesi için Bakanlıklar ve Diyanet İşleri Başkanlığınca bir dizi kararların alındığı belirtildi.

Karara göre, Cami ve mescitlerde cemaatle birlikte yalnızca öğle, ikindi ve cuma namazları kılınacak. Diğer vakitler münferit kılanlar için camiler açık tutulacak.

Abdeshane ve tuvaletlerin kapalı olmasından dolayı vatandaşlardan abdestlerini evlerinde almaları istendi. Ayrıca vatandaşların alanda oluşturulacak sosyal mesafe kuralına uymalarının büyük önem taşıdığı ve maske takmaları istenecek. 65 yaş üzeri ve 20 yaş altı vatandaşların sokağa çıkma kısıtlaması devam ettiğinden bu Cuma Namazına katılamayacakları belirtildi.

Öte yandan; Boğazlıyan İlçe Müfütlüğü’nce İlçe Gençlik Ve Spor Müdürlüğü Stadyumu ile diğer belirlenen alanlarda kılınacak olan Cuma Namazı için hazırlıklar sürüyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM