• DOLAR
  %0,02
 • EURO
  %-0,07
 • ALTIN
  %-0,19
 • BIST
  %1,38
HASTANEDE FİLM GİBİ TATBİKAT

HASTANEDE FİLM GİBİ TATBİKAT

Boğazlıyan’da 2022 yılı masa ve saha başı tatbikatı, aksiyon filmlerini aratmadı. Başarıyla geçen tatbikatta, senaryo gereği otobüs kazasında yaralanan kişiler ambulansla hastaneye getirilerek tedaviye alındı. Masa ve saha başında bulunan personeller, başarılı bir canlandırma ve müdahale örneği sergiledi.

Boğazlıyan Devlet Hastanesi’nde Hastane Afet Planı (HAP) kapsamında masa başı ve saha tatbikatı başarıyla uygulandı. Tüm hastane personellerinin katılımı ile “Otobüs Kazası” konulu senaryo ile saha tatbikatı ve masa başı tatbikatı yapıldı.

Ülkemizde ve ilde meydana gelebilecek afetlere karşı önceden önlem almak, afetlere karşı hazırlık yapmak ve personeli bilgilendirmek amacı ile Boğazlıyan Devlet Hastanesi’nde Afet Planında yer alan masa başı ve saha tatbikatı başarıyla gerçekleştirildi.

HASTANE AFET PLANI (HAP) TATBİKATI

Yozgat İl Sağlık Müdürlüğü, Sağlık Hizmetleri Başkanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Afet Birimi tarafından ülkede ve ilde meydana gelebilecek afetlere karşı önceden önlem almak, afetlere karşı hazırlık yapmak ve personeli bilgilendirmek amacı ile Boğazlıyan İlçe Devlet Hastanesinde, Hastane Afet Planı (HAP) kapsamında tüm hastane personellerinin katılımı ile “Otobüs Kazası” konulu senaryo ile saha tatbikatı ve masa başı tatbikatı yapıldı.

Sağlık sisteminin merkez ve ilçe düzeyinde afet yönetiminin tüm evrelerini kapsayacak şekilde hastanelerde afet ve acil durum yönetimini geliştirmek, hastanelerin fiziksel ve fonksiyonel olarak afete hazırlıklı ve dayanıklı olmasını sağlamak üzere düzenlenen plan kapsamında “Otobüs Kazası” konulu üzerine hazırlanan senaryolar gerçeğe uygun şekilde uygulandı.

Yaşanabilecek afetler öncesinde keşke dememek adına ve afetlere karşı her zaman hazır olabilmek amacıyla gerçekleştirilen tatbikatlar sayesinde hastanelerin her türlü acil ve afet durumuna hazır olmaları amaçlanıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM