• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
HATIRLATMA DOZU UYARISI

HATIRLATMA DOZU UYARISI

Covid-19’a karşı herkesin hatırlatma dozu aşı olması istendi.

Türkiye sağlık sistemiyle tüm Dünyaya örnek oldu.

Dünyada birçok ülke salgın ve aşı konusunda çaresiz kalırken Türkiye’nin sağlık sistemi ile bu günlere kadar hiçbir hastasını mağdur etmeden ulaşılabilir, etkin, kaliteli ve başarılı bir tedavi hizmeti vererek tüm dünyaya örnek oldu.

Covid-19’a karşı hatırlatma Doz Aşı olmanın önemine değinen Uzm. Dr. Kozan, Dünyada ve Türkiye’de ilk covid-19 vakasının görülmesiyle birlikte gerekli tedbirlerin hızla alındığını, alınan tedbir ve planların harfiyen uygulanarak salgınla mücadelenin o günden bu güne kadar başarıyla sürdürüldüğüne işaret etti.

Yozgat Şehir Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Mustafa Kozan, Covid-19’a karşı herkesi hatırlatma doz aşı olmaya davet etti.

Türkiye sağlık sistemiyle tüm Dünyaya örnek olduğunu belirten Yozgat Şehir Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Mustafa Kozan, Dünyada birçok ülke salgın ve aşı konusunda çaresiz kalırken Türkiye’nin sağlık sistemi ile bu günlere kadar hiçbir hastasını mağdur etmeden ulaşılabilir, etkin, kaliteli ve başarılı bir tedavi hizmeti vererek tüm dünyaya örnek olduğunu söyledi.

Yozgat Şehir Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Mustafa Kozan, Covid-19’a karşı herkesi hatırlatma doz aşı olmaya davet etti.

Covid-19’a karşı hatırlatma Doz Aşı olmanın önemine değinen Dr. Kozan, yaptığı açıklamada; Dünyada ve Türkiye’de ilk covid-19 vakasının görülmesiyle birlikte gerekli tedbirlerin hızla alındığını, alınan tedbir ve planların harfiyen uygulanarak salgınla mücadelenin o günden bu güne kadar başarıyla sürdürüldüğüne işaret etti.

Dünyada birçok ülke salgın ve aşı konusunda çaresiz kalırken Türkiye’nin sağlık sistemi ile bu günlere kadar hiçbir hastasını mağdur etmeden ulaşılabilir, etkin, kaliteli ve başarılı bir tedavi hizmeti vererek tüm dünyaya örnek olduğunu aktaran Dr. Kozan, Covid-19’a karşı herkesi hatırlatma doz aşı olmaya davet etti.

“Son Günlerde Vaka Sayılarında Artış Gözlemlendi”

Covid-19 salgınının bitmediği fakat alınan tedbirlerle azaldığını belirten Kozan, son günlerde vakalar bayram tatili ve yaz aylarında yaşanan sirkülasyondan dolayı tekrar artış gösterdiğini ve Pandemi Polikliniğine başvuru sayısının ve yatırılan hastaların sayısında artış gözlendiğini ifade etti.

1Herkesi Hatırlatma Doz Aşı Olmaya Davet Ediyorum”

Dr. Kozan, “Aşı bizi yakınlaştırır. Ailelerimize, arkadaşlarımıza, sevdiklerimize tekrar mesafe koymamak güzel günleri,  anılara hep birlikte yaşamak için herkesi hatırlatma doz aşı olmaya davet ediyorum” dedi.

Öte yandan 100. Pandemi Kurul Toplantısı Yozgat Şehir Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Mustafa Kozan Başkanlığında gerçekleştirildi.

İdari ekip ve hekimlerin katılımıyla gerçekleştirilen kurul toplantısında Yozgat İlinde artan vaka sayıları ve salgınla mücadele kapsamında yürütülen çalışmalar değerlendirildi.

Dr. Kozan, “Pandemi kurul toplantılarımızda çalışanlarımızı ve hastalarımızı mağdur etmemek için bilgi alışverişi yaparak en doğru ve akılcı kararlar alıyoruz.

Son günlerde vakalar bayram tatili ve yaz aylarında yaşanan sirkülasyondan dolayı tekrar artış gösterdi. Pandemi Polikliniğine başvuru sayısının ve yatırılan hastaların sayısında artış var. Covid-19 karşı en büyük silahımız aşımız. Herkesi hatırlatma doz aşı olmaya davet ediyorum” görüşlerine yer verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM