• DOLAR
  %-0,03
 • EURO
  %0,27
 • ALTIN
  %0,38
 • BIST
  %0,31
HAVAMIZ DEĞİŞMEDİ

HAVAMIZ DEĞİŞMEDİ

2021 yılı Temmuz ayında ortalama sıcaklıklar yurdumuzun büyük bir kesiminde mevsim normallerinin üzerinde gerçekleşirken, aralarında Yozgat’ın da bulunduğu bazı bölgelerde hava sıcaklığı mevsim normalleri civarında gerçekleşti.

Yozgat il genelinde Temmuz ayı uzun yıllar ortalama sıcaklığı 22.0 °C iken, 2021 Temmuz ayı 23.7 °C olarak gerçekleşti.

Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü verilerine göre, 2021 yılı Temmuz ayında ortalama sıcaklıklar yurdumuzun büyük bir kesiminde mevsim normallerinin üzerinde gerçekleşti.

Marmara Bölgesinde Lüleburgaz, Ege Bölgesinde Afyonkarahisar ve Tavşanlı, Akdeniz Bölgesinde Beyşehir, Tefenni, Korkuteli, Elmalı, Erdemli, İç Anadolu Bölgesinde Yozgat, Gemerek, Konya, Zara, Kaman, Ulukışla, Sivrihisar, Karadeniz Bölgesinde Bolu, Karabük, Nallıhan, Doğu Anadolu Bölgesinde Tunceli, Bitlis, Doğubeyazıt, Özalp, Baskil, Ergani, Güneydoğu Anadolu Bölgesinde Batman, Kahta, Viranşehir, Birecik çevrelerinde mevsim normalleri civarında gerçekleştiği belirtildi.

Uzun yıllar Temmuz ayı ortalama sıcaklığı 24.5°C iken, 2021 Temmuz ayı 26.3°C olarak gerçekleşti. Temmuz ayında en düşük sıcaklık 6.5 ºC ile Ardahan ve Sarız’da, en yüksek sıcaklık ise 49.1ºC ile Cizre’de tespit edildi. 2021 yılı Temmuz ayı son 50 yılın en sıcak 2. ayı olarak da kayıtlara geçti.

Ortalama sıcaklıklar, Yozgat, Gemerek, Konya, Zara, Kaman, Ulukışla, Sivrihisar çevrelerinde mevsim normalleri civarında gerçekleşirken; bölgenin diğer kesimlerinde mevsim normallerinin üzerinde gerçekleşti. Bölgenin Temmuz ayı uzun yıllar ortalama sıcaklığı 22.0 °C iken, 2021 Temmuz ayı 23.7 °C olarak gerçekleşti. Bölgede en düşük sıcaklık 6.6°C olarak Kangal ve Pınarbaşı’nda, en yüksek sıcaklık ise 41.6 °C olarak Çankırı’da tespit edildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM