• DOLAR
  %-0,08
 • EURO
  %0,31
 • ALTIN
  %0,14
 • BIST
  %-0,65
HAYALDİ GERÇEK OLDU

HAYALDİ GERÇEK OLDU

Hayallerin gerçek olduğu ilçe

Boğazlıyan Belediye Başkanı Hamdi Erdal’ın girişimleri ile iddialı ve aynı zamanda çevreci projelerle Boğazlıyan’a çok ciddi yatırımlar yapıldı. 2014 yılında yapılan yerel seçimlerin sonucunda Belediye Başkanlığı görevini üstlenen, görünen ve görünmeyen hizmetleri ile ilçenin yeni bir soluk ve nefes almasını sağlayan projelere imzasını atan Başkan Erdal’ın ilçenin çehresinin değişmesini sağlaması kamuoyu tarafından takdirle karşılanırken, 125,5 Milyon liranın üzerinde yatırım Boğazlıyan’a kazandırıldı.

Hayal edilemeyecek bir takım hizmetleri Boğazlıyan’a değer veren Belediye Başkanı Hamdi Erdal’ın girişimleri ile ilçeye yapılan yatırımlar iktidar ve Belediye’nin kendi öz kaynaklarından karşılandı. Başkan Erdal’ın söz verdiği projelerin büyük bir kısmının tamamlanması ile birlikte marka şehir olma yolunda emin adımlarla yürüyor.

“BOĞAZLIYAN’A 125,5 MİLYONLUK YATIRIM”

Boğazlıyan Belediyesi’nin gelirlerini artırıp zarar eden bir kurumdan kar eden bir kurum haline getirirken, şeffaf bir belediye olarak halkla iç içe Ak Parti iktidarının da gücü ile bir çok vizyon proje ile Boğazlıyan’ın çehresinin değişmesini sağlayan Başkan Erdal’ın siyasi iktidar ve Belediye öz kaynağı ile ilçeye 4,5 yılda 125 Milyon 414 Bin 846 Bin TL’nin üzerinde yatırım sağladı.

“Kentsel dönüşüm herkesin yapacağı iş değil”

Göreve başlarken kendisinin belirlemiş olduğu ve proje başlığını verdiği çalışmalarının çok önemli bölümünü bu süreç içinde gerçekleştirdi. Yapılmasını planladığı projelerinden hiç bir zaman vazgeçmedi. Söz verdiği projeleri hayata geçirmenin mutluluğunu Boğazlıyanlılar ile birlikte paylaştı. Bu kapsamda başta; kentsel dönüşüm projesi Boğazlıyan’a ayrı bir renk katarken, Boğazlıyan’ın yüzyıllık içme suyu sorunu da son bulmuş oldu.

4,5 yılda inşa ettiği büyük dönüşüm sayesinde ilçenin sorunlarını çözen, sadece birikmiş sorunları çözmekle kalmadan yükselen, güçlü ve itibarlı bir Boğazlıyan’a istikrar sağlaması ise dikkatlerden kaçmazken, belediye ve hükümetin birlikte yürüttüğü ortak projeler ile çok geniş bir yelpaze içinde ilçe insanına hizmet veren, ilçenin önemli problemlerine çözüm getirmesi, hizmet alma noktasında belediyecilik alanında yaptığı çalışmalarla ilçenin nefes almasını sağlayan projelere Boğazlıyan halkının takdiri her geçen gün artıyor.

AK Parti iktidarının da gücünü yanına alan Başkan Erdal’ın birçok alanda ilçeye kazandırdıkları önceleri “Hayal” gözüyle bakılan projeleri “Gerçek”leştirdi.

“Kaderine terk edemezdik”

“Kentsel Dönüşüm Projesini Boğazlıyan’a kazandıran ve kaderine terk edemezdik diyen” Başkan Hamdi Erdal’ın “İlçenin merkezine bu kadar yakın, yıllarca kendi kaderine terk edilmesini kabul etmemiz mümkün değildi. Kendi kaderine bıraksak belki çok daha uzun yıllar daha dönüşüm olmayacaktı. Ortak akıl ve vatandaşlarımızın verdiği destekle dönüşümü gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadığını her fırsatta dile getirmesi” ve Boğazlıyan’ın da hedeflerine ulaşması için her türlü çabayı sarf etmesi takdirle karşılanıyor.

Boğazlıyan’ın yıllardır kanayan yarası olan içme suyundan yol ve kaldırım çalışmasına, mezbele durumunda olan eski sanayiden kentsel dönüşüme, sıcak asfalt yol çalışmasından meydan düzenlemesine, sukap projesinden atıksu arıtma projesine, modern mezbahaneden GES projesine, sebze pazarından park alanlarına, sentetik çim sahadan mini futbol ve basketbol sahalarına, dekoratif aydınlatmadan düğün salonu ve kafeteryaya, engelsiz macera parkından yüzme havuzuna, kültür merkezinden belediye hizmet binasına, tarihi hamam ve cami restorasyonlarından taziye evine, modern hastaneden cezaevine, öğrenci yurdundan belediye hizmet araç parkuru ve daha onlarca projenin Boğazlıyan halkının hizmetine sunulması takdirle karşılanıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM