• DOLAR
  %-0,00
 • EURO
  %0,19
 • ALTIN
  %0,15
 • BIST
  %0,31
HAYALLER GERÇEĞE DÖNÜŞTÜ

HAYALLER GERÇEĞE DÖNÜŞTÜ

Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar’ın dinamik, planlı, modern ve çağdaş belediyeciliğin örneklerini sunan hizmetlerinde iş ve istihdam yaratan yürüttüğü ve kalkınma hamlesi projesi kapsamında OSB çalışmasında ilk temel heyecanı yaşandı.

Boğazlıyan’da insanları hayata bağlayan proje ve yatırımları ile gönüllere dokunan Boğazlıyan OSB’nin baş mimarı Başkan Gökhan Coşar’ın azim ve gayretleri, Cumhurbaşkanı Yardımcısı hemşerimiz Fuat Oktay’ın da destekleriyle OSB’de büyük bir adım daha atıldı.

“HEYECANLI BEKLEYİŞTE SONA DOĞRU”

Boğazlıyan ve Ülke ekonomisine katma değer sağlayacak olan ve dünya piyasalarına yelken açacak olan Boğazlıyan Fuat Oktay Organize Sanayi Bölgesi’nin temeli düzenlenen törenle atıldı.

“Boğazlıyan OSB’de ilk fabrikada temel heyecanı”

Boğazlıyan Fuat Oktay Organize sanayi Bölgesi’nin temeli düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

Boğazlıyan Kaymakamı Recep Aydın, Belediye Başkanı Gökhan Coşar, AK Parti İlçe Başkanı Osman Düğenci, TSO Başkanı Öcal Öcalan ve OSB Genel Müdürü Olcaytuğ Orhan ile yatırımcıların katıldığı programla Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, telekonferans yöntemiyle Boğazlıyan Fuat Oktay Organize Sanayi Bölgesi temel atma törenini gerçekleştirdi.

-“BİNLERCE KİŞİYE İSTİHDAM SĞLAYACAK”-

Boğazlıyan Fuat Oktay Organize Sanayi Bölgesi hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Gökhan Coşar, sanayi bölgesinin Bin 70 dönümden oluştuğunu belirttiği açıklamasında; “Toplam sanayi alanımız 650 bin metrekare olup 22 adet şirketimize tahsisi tamamlanmış ve yüzde doksan doluluğa ulaşmıştır. Şu anda 9 şirketimize tahsis ettiğimiz alanda temel atma törenini gerçekleştiriyoruz. Kurulacak olan 9 adet fabrikanın bedeli 2 milyar 856 milyon olup hedef istihdamları 3 Bin 855 kişidir. Tahsisi yapılan 22 firmanın toplam yatırım bedeli 3 milyar TL olup, 5 bin 355 kişilik istihdam hedefine ulaşacaktır.

Temelini attığımız Hightech, Entegre Tekstil, Otomasyon, Gıda, Tarım Makineleri ve Ambalaj sektöründe toplam 9 üretim tesisi sayesinde ilçemizde yaklaşık 3855 kişiye yeni istihdam olanağı sunacağız. Hemşehrilerimize ve memleketimize hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.

-“6 FARKLI SEKTÖR, 9 YATIRIM”-

Boğazlıyan OSB’de 6 farklı sektörde 9 yatırımın temellerinin atıldığına dikkat çeken Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ise, “Bu, ilk etapta bin kişilik ek istihdam ve yüksek teknolojili üretimin bölgeye gelmesi demek. Yatırımlar filizlendikçe burada oluşan katma değer, Yenifakılı, Çandır, Çayıralan ve Sarıkaya’ya yayılacak.

O bölgenin kalkınmasını sağlayarak istihdam sorununu kökten çözecektir. Boğazlıyan Organize Sanayi Bölgesi yatırımlarının temel atma törenine şahitlik edeceğiz. İnşallah önümüzdeki günlerde de Bozok OSB’de de yükselen yeni yatırımlara hep birlikte şahitlik edeceğiz. Havalimanı ve hızlı trenin hayata geçmesiyle Sorgun ve Yozgat arasında kalan Bozok OSB, çevre illerden de yatırım alan ciddi bir cazibe merkezine dönüşecektir” dedi.

Oktay, bunların sadece kuruldukları bölgeyi değil, çevre illeri ve ilçeleri de kapsayacak etkiye sahip projeler olduğuna değinerek, “Bu çalışmalar eş güdümün, gönül birliğinin ve azmimizin sonucudur. İstenildiğinde ‘kaynaklar, imkanlar kısıtlı’ denilen bir bölgenin kendi bahtını nasıl değiştirebileceğini gösteren bir model olmuştur burası” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Boğazlıyan Fuat Oktay Organize sanayi Bölgesi temel atma töreni gerçekleştirildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM