• DOLAR
  %0,13
 • EURO
  %-0,63
 • ALTIN
  %-0,66
 • BIST
  %-0,59
HAYALLER GERÇEĞE DÖNÜŞTÜ

HAYALLER GERÇEĞE DÖNÜŞTÜ

Boğazlıyan Kaymakamlığı, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce hazırlanan, “Bir hayale dokun” projesi kapsamında; dezavantajlı öğrencilerin hayalleri bir kez daha gerçekle buluşturuldu. “Bir hayale dokun, Bir nefes bin soluk” çerçevesinde tanışma yemeğinde bürokrasiyle bir araya gelen öğrencilerin talepleri bir bir yerine getirilirken, çocukların mutluluğu gözlerinden okunuyordu.

Göreve başladığı günden itibaren sosyal ve kültürel hizmetlere ağırlık veren Boğazlıyan Kaymakamı Fatih Okumuş, yaklaşık iki yıldır yürütülen “Bir hayale dokun” projesi kapsamında dezavantajlı öğrencileri hediye yağmuruna tuttu.

İlçede yaşayan hasta, yetim, öksüz, şehit ve gazi çocukları ile yaşlıların, günlük hayatta karşılaştıkları zorlukları unutturacak, hayatlarında fark oluşturacak “Bir Hayale Dokun” Projesi kapsamında bir kez daha çocuklarla, öğrencilerle bir araya gelmenin mutluluğunu yaşayan Kaymakam Okumuş, “Bir hayale dokun, Bir Nefes bin soluk” kapsamında öğrencilerle teker teker tanışarak isteklerini not alarak, hayalleri gerçekle buluşturdu.

Necmettin Yıldız MTAL Konferans Salonu’nda gerçekleşen programa; İlçe Kaymakamı Fatih Okumuş, Belediye Başkanı Gökhan Coşar, Boğazlıyan Cumhuriyet Başsavcısı Murat Şahin, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Hüseyin Gedik, Jandarma Bölük Komutanı Teğmen Kamil Çaylı, İlçe Emniyet Müdürü Hasan Şahin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek, İlçe Müftüsü Atıf Akşit, Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Okan Tanın, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Turan Kaya, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ümmiye Saygın Çelik, Sosyal Hizmetler İlçe Müdürü Sevda Şahin, Okul Müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Birlik ve beraberliğin, sevgi ve şefkatin ayyuka çıktığı programda konuşan Kaymakam Fatih Okumuş, “İlçedeki dezavantajlı çocuklarımızla görüştük, ‘Onlara; anne ve babanız yaşasaydı sizin için ne almasını isterdiniz?’ diye sorduk. Çocuklarımız da bize bisiklet, oyuncak araba, gibi bazı taleplerini ilettiler. Biz de elimizdeki imkanlarla taleplerini karşıladık. Çocuklarımızın bu mutluluğunu sizlerle de paylaşmak istedik” dedi.

Kaymakam Okumuş, “Projemizde fayda sahibi toplam 209 çocuk mevcut olup projemizin  odak noktasında ise 3294 sayılı kanun kapsamında bulunan 39 çocuğumuz mevcuttur.Genel olan 209 çocuğumuzla yemekli toplantılarımız ve etkinliklerimiz yapılacak olup odak noktasında yer alan 39 çocuğumuz ise hediye ve gezi etkinliklerinden yararlandırılacaktır” ifadelerinde bulundu.

Program; öğrencilere hayalini kurduğu hediyelerin takdim edilmesiyle son buldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM