• DOLAR
  %0,03
 • EURO
  %0,93
 • ALTIN
  %-0,17
 • BIST
  %1,96
HAYATI PAYLAŞMAK İÇİN ENGEL YOK

HAYATI PAYLAŞMAK İÇİN ENGEL YOK

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından engellilere yönelik olarak sürdürülen manevi rehberlik hizmetleri kapsamında Boğazlıyan İlçe Müftülüğü’nce milli birlik, beraberlik ve manevi duygularının canlı tutulduğu mekanlardan olan Merkez Çarşı Cami’inde engelli vatandaşlar ve aileleri ile bir araya gelindi.

Boğazlıyan İlçe Müftülüğü tarafından, engellilerin moral ve motivasyonlarının arttırılmasına yönelik etkinlik düzenlendi.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından engellilere yönelik olarak sürdürülen manevi rehberlik hizmetleri kapsamında Boğazlıyan İlçe Müftülüğü ve Özel Tuba Rehabilitasyon Merkezi tarafından engelli ve yakınlarının moral, motivasyonlarının arttırılması ve desteklenmesi amacıyla etkinlik düzenlendi.

Yıl boyu sürdürdüğü çeşitli aktivitelere bir yenisini daha ekleyen Boğazlıyan İlçe Müftülüğü, Yaklaşan Ramazan ayı öncesi Çarşı Cami’inde engelli vatandaşlar ve aileleri bir araya getirerek, hep birlikte secde etti, dualar edildi.

Boğazlıyan İlçe Müftülüğü Engelli Koordinatörü Muhammet Aşık, gözetiminde gerçekleşen etkinlik, engelli ve yakınlarının katılımı ile Merkez Çarşı Cami’inde gerçekleştirildi.

Dün öğle namazı sonrası bir araya gelinen etkinlikte; engelli vatandaşların sorunlarına insan odaklı ve hak temelli bir anlayışla kalıcı çözümler üretebilmek, hayata küsmeden pozitif bakabilmelerini ve toplumsal hayat içerisinde yer almalarının temel hedefler olduğu vurgulandı.

Müslümanlığın ümmet, millet aidiyetinde ailelerde ve camilerdeki bu buluşmalarla daha da büyük anlam kazandığı, camilerin huzur veren iklimiyle milli birlik, beraberlik ve manevi duyguların canlı tutulmasının önemi aktarıldı.

Engellilerin de toplumsal hayatta daha fazla varlık göstermelerinin sosyal yapıyı da zenginleştireceğinin ifade edildiği etkinlik, hep birlikte öğle yemeği programı ile tamamlandı.

Programa; İlçe Müftüsü Atıf Akşit, Boğazlıyan Belediye Başkan Yardımcısı Latif Manyas, AK Parti İlçe Başkanı Osman Düğenci, engelli vatandaşlar ve aileleri katıldı.

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM