• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
HAYDİ BİSMİLLAH..

HAYDİ BİSMİLLAH..

Boğazlıyan ekonomisi için büyük önem arz eden ve büyük ölçekli yatırımcıların gelmesi noktasında ilçemizin bel bağladığı Boğazlıyan Fuat Oktay Organize Sanayi Bölgesi, altyapı yapım işi ihalesini alan firmaya yer teslimi yapıldı.

Boğazlıyan OSB için gecesini gündüzüne katan ve olmaz denilen OSB’nin Boğazlıyan’a kazandırılması noktasında yılmayan Belediye Başkanı Gökhan Coşar’ın çalışkanlığı, azmi, gayreti, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın da desteği ve Ankara nezdinde görüşmelerinin yanısıra Boğazlıyan’da sağladığı birlik ve beraberliği tesis ederek yola çıktığı OSB için altyapı yapım işi ihalesini alan firmaya yer teslimi yapılarak protokol imzalandı.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın kredi desteği ile Boğazlıyan Belediyesi OSB Müteşebbis Heyet Başkanlığı sorumluluğu altında yapılacak olan, 26 Milyon 257 Bin 700 TL keşif bedeli ile ihaleye çıkan, yüzde 55 eksiltme tenzilatı ile ihale bedeli 11 Milyon 815 Bin 965 TL olan Boğazlıyan Organize Sanayi Bölgesi alanına ait altyapı yapım işi sözleşmesi Belediye Başkanı Gökhan Coşar, OSB Bölge Müdürü Olcaytuğ Orhan ve ihaleyi alan Aysa Grup Polimer Jeoteknik İnşaat Turizm İhracat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi yetkilisi Ahmet Kırbaş, tarafından imzalandı.

Geçtiğimiz Aralık ayında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nda gerçekleştirilen Boğazlıyan Fuat Oktay Organize Sanayi Bölgesi OSB altyapı ihalesi sonrası Boğazlıyan Belediyesi’nde imzalanan sözleşme sonrası yüklenici firmaya yer teslimi yapıldı.

Fuat Oktay OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Belediye Başkanı Gökhan Coşar, Fuat Oktay OSB Bölge Müdürü Olcaytuğ Orhan ile Aysa Grup Polimer Jeoteknik İnşaat Turizm İhracat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi yetkilisi Ahmet Kırbaş’ın katılımıyla altyapı sözleşmesi imzalanarak yer teslimi gerçekleştirildi.

Boğazlıyan için OSB’nin önemine bir kez daha değinen Belediye Başkanı Gökhan Coşar, “İnşallah yüklenici firmamız zamanında işini bitirecek ve artık OSB’mizde yatırımlar başlayacak” dedi.

Yüklenici firma tarafından işin zamanında bitmesinin önemine değinen Başkan Coşar, açıklamasında; “OSB alt yapı işi yapım süreci 05 Ocak 2022 tarihinde bitirilecek. İnşallah altyapı çalışmalarının ardından yatırımcılarımız buralarda istihdam sağlayacak yatırımlarına başlayacak. Boğazlıyan OSB’nin kuruluş aşamasından bugüne kadar geçen sürede emeklerini ve desteklerini esirgemeyen herkese teşekkürlerimi borç bilirim” diye konuştu.

“Sevdamız Boğazlıyan’ın gelişmesi ve kalkınmasını hızlandırmak için en büyük yatırımımız olan Fuat Oktay Organize Sanayi Bölgemizin altyapı yapım işi ihalesini alan firmaya yer teslimini yaptık.

İlçemize ve yatırımcılarımıza hayırlı olsun” diyen Başkan Coşar, Boğazlıyan için atılan bir büyük adımın daha ilçeye ve bölgeye hayırlı olması dileğinde bulundu.

Boğazlıyan’ın potansiyeline ve ilçe ekonomisine de büyük katkı sağlayacak olan  Boğazlıyan Organize Sanayi Bölgesi’nin kurulması ile birlikte ekonomik faaliyetlerin çeşitlendirilmesi için OSB’nin öneminin bir kez daha altını çizen Belediye Başkanı Gökhan Coşar, “Söz verdiğimiz gibi; Boğazlıyan OSB ile inşallah çok daha güçlü bir büyümeyi yakalamış olacağız. Bu büyümenin temelinde de yatırımlar olacak. Bu yatırımlar vatandaşımıza, gençlerimize yeni iş kapıları açacak. Kurulacak olan Organize Sanayi Bölgesi ilçemizde büyük bir istihdam yaratarak işsiz gençlerimize de iş kapısı olacak” mesajını yeniledi.

Yüklenici firma yetkilisi ise ilçenin konu ile ilgili hassasiyetinin farkında olduklarını ifade ederek, işi süresinde bitirileceğini ifade etti.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM