• DOLAR
  13,5814
  %-0,06
 • EURO
  15,2721
  %-0,10
 • ALTIN
  794,92
  %0,09
 • BIST
  1.951,17
  %0,31
HAYDİ KAN VERMEYE!

HAYDİ KAN VERMEYE!

Ulusal kan ihtiyacını karşılayan Türk Kızılay’ı İç Anadolu Bölge Merkezi’nce ilçemizde kan bağışı kampanyası düzenleniyor. Daha önceki kampanyalara yoğun ilgi gösteren ve Yozgat genelinde en çok kan bağışlayan ilçe olma özelliğini taşıyan ilçemizde başlatılan kampanya devam ediyor. Kan vermenin insan sağlığına önemli faydaları olduğu, düzenli olarak kan vermenin kalp krizi, kolesterol ve benzeri hastalıkları en aza indirdiğinin yapılan çalışmalar sonucu ortaya çıktığı, düzenlenecek olan kan bağışı kampanyasına ilçe halkı ile birlikte tüm kamu kurum ve kuruluşların da desteği bekleniyor.

İlçemizde Türk Kızılay’ı tarafından başlatılan kan bağışı kampanyasına vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.

Cumhuriyet meydanında konuşlanan Türk Kızılay’ına ait tırda perşembe günü başlayan kan bağışı kampanyası sürüyor.

Kızılay tarafından açılan standa kan vermek için akın eden vatandaşlar Kızılaycıları da sevindirdi.

Türk Kızılay Yozgat Kan Bağış Merkezi yetkilileri, Boğazlıyanlıların kan bağışı kampanyasına yoğun ilgi göstermesinden dolayı mutlu olduklarını belirterek, kampanyaya katılanlara teşekkür etti.

Boğazlıyan halkının kan bağışı konusunda her zaman yardımcı olduğunu belirten yetkililer, kan bağışı kampanyasının 15 Mayıs 2018 Salı gününe kadar devam edeceğini belirtti.

-“3 AYDA BİR KAN VERİLEBİLİR”-

Erkeklerin 3 ayda bir, kadınların ise 4 ayda bir kan verebileceği dile getirilerek,  kan vermenin ayrıca insan sağlığına önemli faydaları olduğunu, düzenli olarak kan vermenin kalp krizi, kolesterol ve benzeri hastalıkları en aza indirdiğinin yapılan çalışmalar sonucu ortaya çıktığı ifade edildi.

-“KAN VEREN VATANDAŞLAR; MUTLU OLUYORUZ”-

Türk Kızılay’ına kan veren vatandaşlardan ilçe esnaflarından Hüseyin Tuncel ise, kan vermekten dolayı mutlu olduğunu belirterek, “Bugün verdiğimiz kan belki de yarın bizim için kullanılacak. Yapılan kan bağışlarıyla birçok insanın hayatın kurtarılmasına vesile olacağız. Kan vermek güzel bir duygu, insanlara yardımcı olabiliyorsak ne mutlu bize” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM