• DOLAR
  %-0,01
 • EURO
  %-0,08
 • ALTIN
  %0,03
 • BIST
  %1,05
HAYVAN PAZARI MODERN TESİSE KAVUŞUYOR

HAYVAN PAZARI MODERN TESİSE KAVUŞUYOR

İlçede her alanda hizmet seferberliğini sürdüren Boğazlıyan Belediyesi, bölgenin en büyük canlı hayvan pazarlarından birisi olan Boğazlıyan Hayvan Pazarında sosyal tesisler için harekete geçti. Belediye Başkanı Gökhan Coşar, Boğazlıyan Hayvan Pazarı’na lokanta, abdesthane ve mescit ile temel ihtiyaçların karşılanması noktasında sosyal tesislerin kazandırılacağının müjdesini verdi.

Boğazlıyan Belediyesi’nce bir yandan korona virüs tedbirleri kapsamında dezenfekte çalışmaları artarak sürerken, diğer yandan da yatırımlar hız kesmeden devam ediyor. Boğazlıyan’a ve bölgeye ekonomik olarak büyük katkısı olan bölgenin en büyük canlı hayvan pazarlarından birisi olan Boğazlıyan Hayvan Pazarı’na lokanta, abdesthane ve mescit ile temel ihtiyaçların karşılanması noktasında sosyal tesisler kazandırılacak.

BAŞKAN COŞAR, ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ

Belediye Başkanı Gökhan Coşar’ın talimatı ile bir yandan korona virüs tedbirleri kapsamında dezenfekte çalışmaları artırılarak sürdürülürken, diğer yandan da yatırımlar hız kesmeden devam ediyor.

Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, hayvan pazarında incelemelerde bulundu.

Başkan Coşar, Boğazlıyan’ın canlı hayvan alım-satımında önemli bir yere sahip olduğunu söyledi.

Bu kapsamda ilçede bulunan Modern Hayvan Pazarında vatandaşların en iyi hizmeti alabilmesi için içerisinde iki adet lokanta, abdesthane, mescit ve umumi tuvaleti olan modern bir sosyal tesisi ilçeye kazandırılacağının müjdesini veren Başkan Coşar, “Tesisimiz Boğazlıyan’a hayırlı uğurlu olsun. İlçemizde Sağlık Bakanlığı’nın aldığı kararlar kapsamında bir yandan korona virüs tedbirleri kapsamında dezenfekte çalışmaları artarak sürerken, diğer yandan da yatırım çalışmalarını devam ettiriyoruz” dedi.

Başkan Coşar, İç Anadolu Bölgesi’nin canlı hayvan ihtiyacının karşılanması konusunda önde gelen ve bölgenin en hareketli pazarı olmakla birlikte ilçe ekonomisine de büyük katkısı olan Boğazlıyan Hayvan Pazarı’nda başlatılan çalışmaları belirli bir noktaya getirdiklerini belirterek, “Boğazlıyan canlı hayvan pazarı geniş bir bölgeye hitap ediyor. Boğazlıyan’ı bölgede cazibe merkezi haline getirmek için başlattığımız projelerimiz hızla devam ediyor” açıklamasında bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM