• DOLAR
  %-0,06
 • EURO
  %0,15
 • ALTIN
  %-0,49
 • BIST
  %1,99
HAZIRLIKLAR BAŞLADI

HAZIRLIKLAR BAŞLADI

2022 yılında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü tarafından ülkemizin 81 ilinde yürütülecek olan Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programına (SOGEP) ilişkin proje hazırlık süreci aralarında Yozgat’ın da bulunduğu TR72 Bölgesi için de başlatıldı.

2022 yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) ön başvuru süreci başlıyor.

2022 yılında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü tarafından ülkemizin 81 ilinde yürütülecek olan Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programına (SOGEP) ilişkin proje hazırlık süreci, ORAN Kalkınma Ajansı tarafından aralarında Yozgat bölgesinin bulunduğu TR72 Bölgesi için başlatıldığı duyuruldu.

Hazırlık sürecinde sosyal sorunların çözümüne yönelik proje önerilerinin, programın öncelikleri olan istihdam edilebilirliğin artırılması, sosyal içerme, sosyal girişimcilik ve sosyal yenilikçilik yaklaşımları dikkate alınarak geliştirilmesi ve nitelikli projelerle TR72 Bölgesine daha fazla kaynak çekilmesi hedefleniyor.

“SOGEP 2022 Hazırlık Çalışmaları”

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 2022 yılında yürütülecek olan Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programının (SOGEP) TR72 Bölgesi genelinde koordinasyonu önceki yıllarda olduğu gibi ORAN Kalkınma Ajansı tarafından gerçekleştirileceği bildirildi.

Bu kapsamda 2022 SOGEP için hazırlık çalışmalarına başlanıldığı, SOGEP 2022 programında; Kamu Kurumları ve Kar Amacı Gütmeyen Kurumlar başvuru sahibi olabilirken, Kar Amacı Güden Kuruluşlar sosyal sorumluluk projeleri için başvuru sahibi, diğer program önceliklerine yönelik projelerde ise ancak iştirakçi olabilecekler.

Program hazırlık çalışmalarında öncelikli olarak bölgedeki paydaşlardan proje fikrine ilişkin olarak bilgi formu, taslak faaliyet planı ve bütçenin hazırlanması ve Ajans ile paylaşılması ve daha sonra ön başvuru aşamasında sunulan projeler arasından her bir il için seçilecek projeler için Ajansın koordinasyonunda başvuru sahibi kurumla birlikte geliştirme ve detaylandırma çalışmaları yapılacak.

Proje fikrine ilişkin olarak bilgi formu, taslak faaliyet planı ve bütçenin 31.01.2022 (Pazartesi) tarihine kadar sogep2022@oran.org.tr adresine e-posta ile gönderilmesi gerekiyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM