• DOLAR
  %0,01
 • EURO
  %0,22
 • ALTIN
  %-0,04
 • BIST
  %-5,29
“HEDEF KIZILELMA, HEDEF 4. FABRİKA”

“HEDEF KIZILELMA, HEDEF 4. FABRİKA”

Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi’nin 69’uncu Mali Genel Kurulu, rekor katılımla gerçekleştirildi. Yaklaşık 10 bin gerçek pancar üreticisinin katıldığı Genel Kurul’da Kayseri Kadir Has Stadyumu “Başkan Hüseyin Akay” sloganlarıyla inlerken, Akay yaptığı konuşmada, “Hedef 4. fabrika, hedef ‘kızıl elma.’ Biz bu yolu aziz çiftçimizle, çalışanlarımız ve yönetimimizle beraber yürüteceğiz” dedi.

Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi’nin 69’uncu Mali Genel Kurulu, rekor katılımla gerçekleştirildi.

12 yıllık görev sürecinde; gerek şeker fabrikalarına ve gerekse pancar üreticilerine ilkleri yaşatan Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay’a bir rekor da üreticiler kırdırdı.

Kooperatif’in 69’ncu Mali Genel Kurul’una katılmak için Kayseri, Yozgat ve Sivas illeri başta olmak üzere birçok bölgeden gelen yaklaşık 10 bin çiftçi, Kayseri Kadir Has Şehir Stadyumu’nu doldurdu.

Türkiye’de Şeker sektörüne yeniden bir ivme kazandıran Hüseyin Akay ve ekibi 12 yıldan beri  Pancar çiftçisinin emanetine sahip çıkmasından dolayı  yapılan Genel  Kurullarda Kooperatifin ve Fabrikanın gerçek sahibi olan çiftçilerden, güven üstüne güvenoyu alarak Kayseri Pancar Kooperatifi tarihine 69’uncu Genel Kurula da  damgasını vurmayı başardı.

Kayseri, Yozgat, Sivas, Nevşehir, Tokat, Amasya il ve ilçelerindeki Pancar ekicilerini, Nakliyecileri,  Kayseri, Boğazlıyan ve Turhal Şeker Fabrikaları ile iştiraklerinde çalışanlarının yanısıra Türkiye’de Şeker Pancarı Tarımının geleceğini, Şeker Sektörünü  yakından ilgilendiren Kayseri Pancar Kooperatifi 69’uncu Genel Kurulu sonrası ilk günkü aşk ve heyecanla çalışmalarına hız vermesi beklenen Başkan Akay ve ekibi  Büyük Kayseri Şeker Ailesinin bir kez daha onayını almış  oldu.

ŞÖLEN HAVASINDA GENEL KURUL

Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi mali genel kurulunda konuşan Başkan Hüseyin Akay,

“11,5 yıl önce devlet bizi buraya görevlendirdi. Devamında ise 3 dönemdir sizin oylarınızla bu görevi sürdürüyoruz. Ben koltuğa yapışmış biri değilim. Ben Türk çiftçisine hizmet edebiliyorsam burada kalmamın bir anlamı var. Şahsımla ilgili bir koltuk davasının peşinde değilim. Çiftçiye hizmet maksadıyla buradayım. Siz karar verdiğiniz sürece de bu böyle devam edecek” dedi.

Kayseri Şeker Fabrikası’nın sektördeki yükselişinin herkes tarafından takdir edildiğini ve yükselişin hızlanarak süreceğinin de altını çizen Hüseyin Akay, şunları aktardı.

-“HEDEF 4. FABRİKA, HEDEF KIZILELMA”-

“Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi’nin Türkiye’nin önde gelen kooperatiflerden birisidir.

Bu kuruluşa sahip çıkalım. Bu güzide kuruluş inşallah daha da güçlenerek hızlı bir şekilde bu hizmeti devam ettirecektir. Bizim hedefimiz çiftçinin geliri ve geçimi artırmak, çiftçimizi namerde de merde de muhtaç etmemek. Bu şiarla çalışıyoruz. Kayseri Şeker sektörde adım adım ilerliyor.

Kayseri Şeker 3. fabrikasını alan sektördeki tek güç olarak büyümesine devam ediyor. Bu yönetim Turhal Şeker Fabrikası’nı aldı. Geçtiğimiz haziran ayında da borcunu bitirdi. Hedef 4. fabrika, hedef ‘kızıl elma.’ Biz bu yolu aziz çiftçimizle, çalışanlarımız ve yönetimimizle beraber yürüteceğiz.”

Konuşmanın ardından mali bilanço oy çokluğuyla kabul edildi.

Mali Genel Kurul sonrası Kayseri Şeker Fabrikası’na akın eden binlerce çiftçi, burada da Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay’a ve yönetim kurulu üyelerine hayırlı uğurlu olsun dileklerini iletti.

BAŞKAN AKAY’DAN TEŞEKKÜR

Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, burada yaptığı konuşmada ise, “Kayseri pancar Kooperatifimizin 69. Olağan Mali Genel Kurul Toplantısı çok sayıda üreten gerçek çiftçimizin katılımı ile çok şükür kazasız, belasız sonuçlandı.

Genel Kurulumuzun güvenli ve olaysız bir şekilde yapılabilmesi için olağanüstü tedbir alan ve gayret gösteren ve düzenli bir şekilde yapılmasını sağlayan başta Kayseri Valiliğimiz olmak üzere, il Emniyet Teşkilatına, İlgili tüm mensuplarına, Tarım İl Müdürlüğümüze ve görevli personeline Kurumumuz, Yönetim Kurulumuz ve şahsım adına teşekkürlerimi sunuyorum.

Aziz çiftçimizin güvenini tazelemesi sorumluluğumuzu daha fazla artırmıştır.  Bir süre meşguliyet oluşturan bu sürecin tamamlanması ile artık iş-güç zamanı ve işlerimizi başarı ile yönetme zamanı.  Allah üreten Aziz çiftçimizin güvenine bizi layık eylesin. Ürünlerini bereketli, bol kazançlı eylesin” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM