• DOLAR
  %-0,01
 • EURO
  %-0,08
 • ALTIN
  %0,03
 • BIST
  %1,05
HEDEF: ÖZGÜVENİ YÜKSEK ÇOCUKLAR YETİŞTİRMEK

HEDEF: ÖZGÜVENİ YÜKSEK ÇOCUKLAR YETİŞTİRMEK

Boğazlıyan Fatih İlkokulu’nun projesi Avrupa çapında işbirliği getirdi.

Boğazlıyan Fatih İlkokulu bir projeye daha imza attı. Okul Müdürü Bekir Erkoç ve Müdür Yardımcısı Adem Sağun, gözetiminde Anasınıfı öğretmeni Gülcan Gül Yılmaz, tarafından hazırlanan eTwinning projesi ile sağlıklı iletişim kuran, daha mutlu, özgüveni yüksek, kendini rahatlıkla ifade eden bireylerin yetiştirilmesi hedefleniyor.

Boğazlıyan Fatih İlkokulu “eTwinning” platformu üzerinde yerel ve yabancı ortaklarıyla yer aldığı örnek projeler ile değerlerini ve pedagojisine bir yenisini daha ekledi.

Okul Müdürü Bekir Erkoç ve Müdür Yardımcısı Adem Sağun, gözetiminde Anasınıfı öğretmeni Gülcan Gül Yılmaz, tarafından “Babam ve Ben” isimli eTwinning Projesi uygulanırken, proje okula Avrupa çapında işbirliği getirdi.

Okul içinde ve okul dışında proje bazlı öğrenmeye ve aktif işbirliğine özel bir vurgu yapılan projeye Türkiye’den 10 okul ile birlikte Avrupa’dan Romanya ve İtalya ülkeleri de projenin ortağı oldu.

Gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Fatih Tarikci’nin konuyla ilgili sorularını cevaplayan Okul Müdürü Bekir Erkoç, “Yürütülen eTwinning projeleri aracılığı ile hem derslerimizi zenginleştirmek hemde öğrenme etkileşimlerimizi arttırmayı hedefliyoruz” dedi.

Erkoç, bu proje ile hem Türkiye genelinden birçok şehirden farklı okul ile Avrupa ülkelerinden okullarla birlikte karşılıklı paylaşımda bulunmak, yardımsever, işbirlikçi, pozitif bir ortam da ders etkinlikleri, oyunlar ve değişik aktivitelerle zevkli hale getirerek öğrencilerde yapabiliyorum duygusu oluşturup öğrenmeyi en üst seviyeye çıkarmanın amaçlandığını belirtti, projenin hayata geçmesinde başta İlçe Milli Eğitim Müdürü sayın Mustafa Şimşek ile tüm emeği geçenlere teşekkür etti.

Boğazlıyan Fatih İlkokulu Anasınıfı öğretmeni Gülcan Gül Yılmaz ise, “Babam ve Ben” projesi ile ilgili şu bilgileri aktardı.

“Babam ve Ben eTwinning projemiz Ocak ayında kurulmuş olup, ortaklarımız Türkiye’den 10 okul, Romanya ve İtalya ülkelerinden katılan birer okul ile projeyi sürdürmeyi ve planlıyoruz. Babam ve Ben eTwinning projemizin amacı; okul aile işbirliğini pekiştirmek, aile katılım çalışmalarını daha etkin bir şekilde kullanmak, aile katılım çalışmalarına babaları da dahil edebilmek, ailelere çocuklarının sınıf ortamını tanıtmak, aile içi iletişimi güçlendirmek, çocukların evde aileleri ile birlikte kaliteli vakit geçireceği etkinlikler düzenlemek, çocukların sosyal-duygusal-bilişsel alanlar ile özbakım becerilerini geliştirmeyi amaçlıyoruz.

Projemiz ile; ebeveynleri ile sağlıklı iletişim kuran, kaliteli vakit geçiren çocukların daha mutlu, özgüveni yüksek, kendini rahatlıkla ifade eden bireyler olacaklarına inanıyor, projemizde bu amaçlara yönelik etkinlikler yapmayı planlıyoruz.

Projemizin uygulama sonunda; okul aile işbirliği pekiştirilmiş ,aile içi iletişimin artmış, eğitim öğretim sürecine dahil edilmiş, anne-baba-çocuk ilişkilerine katkı sağlamayı bekliyoruz.”

01.03.2021

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM