• DOLAR
  %0,13
 • EURO
  %0,19
 • ALTIN
  %-0,28
 • BIST
  %2,70
HEDEF! YOLDA SIFIR CAN KAYBI

HEDEF! YOLDA SIFIR CAN KAYBI

2019’un ilk 4 ayında trafik kazalarına bağlı can kayıpları yüzde 41 azaldı.

2019 yılı, Yaya Öncelikli Trafik Yılı ilan edilmesiyle birlikte ‘Öncelik Hayatın, Öncelik Yaya’nın sloganı Yozgat il genelinde de uygulanıyor. Bu kapsamda özellikle sürücü ve yayalar başta olmak üzere tüm vatandaşlara yaya geçitlerinin kullanımı konusunda bilgilendirmeler yapılacak.

Karayollarında yaşanan ölümlü ve yaralanmalı trafik kazalarının asgari düzeye indirilmesini sağlamak ve kamuoyunda trafik güvenliğine yönelik bilincin artırılması planlanıyor.

“Önceliğin Yayalarda Olduğu Vurgulanacak”

Yozgat Valiliğinden yapılan duyuruda, Trafik Haftası nedeniyle; Milli Piyango İdaresi tarafından 9 Mayıs’da yapılacak çekiliş için hazırlanan 175 bin 81 adet biletin üzerinde Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın sloganın bulunduğu görsel yer alacak. Ayrıca spor müsabakalarında trafikte yaya farkındalığına dikkat çekilecek. Takımlar önceliğin yayalarda olduğunu yazan pankartlarla müsabakalara çıkacak.

“Emniyet Kemeri Kullanımının Önemi Uygulamalı Anlatılacak”

Emniyet ve Jandarma trafik birimlerince, emniyet kemerinin doğru kullanımı ve emniyet kemeri kullanmanın önemi, emniyet kemeri simülatör parkurlarında anlatılacak.

“Havadan Trafik Denetimleri Yapılacak”

Özellikle kazaların yoğun olduğu bölgelerde dronlar ve helikopterler ile denetimler yapılacak.

Vatandaşların bilinçlendirilmesine yönelik hazırlanan afiş, broşür ve pankartlar, reklam panolarına, billboardlara, ulaşım araçlarına, okullara, kamu kurumları gibi yerlere asılacak.

“2019’un İlk 4 Ayında Trafik Kazalarına Bağlı Can Kayıpları Yüzde 41 Azaldı”

İçişleri Bakanlığınca son dönemde yürütülen; Bu Yolda Hep Birlikteyiz, Hatalı Sürücüye Kımızı Düdük kampanyaları, karayollarındaki yoğun trafik denetimleri sayesinde 2019’un ilk dört ayında, geçen yılın aynı dönemine göre ölümlü trafik kazası % 33, trafik kazalarına bağlı can kayıpları % 41, yaralanmalı trafik kazaları % 13 oranında azaldı. Bakanlık yürüttüğü kampanyalar ve aldığı tedbirlerle önümüzdeki aylarda hedeflerinin üzerine çıkmayı planlıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM