• DOLAR
  9,5404
  %0,64
 • EURO
  11,1478
  %1,09
 • ALTIN
  552,12
  %0,81
 • BIST
  1.522
  %0,18
HEDEFE EMİN ADIMLARLA

HEDEFE EMİN ADIMLARLA

Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, “Yozgat merkezli Orta Anadolu tohum gen bankasının oluşturulması projesini hiç vakit kaybetmeden çalışmalara başladık. Yaptığımız ilk basın toplantısında ekip ruhuyla, adalet ve ehliyet merkezli bir katılımcı yönetim anlayışıyla çalışacağımızı, Yozgat Bozok Üniversitemizi Marka Üniversite yapmak istediğimizi, Yozgat’ımızı Marka Şehir yapmak için halkın ve kentin sorunlarına duyarlı bir kurum olacağımızı ifade ettik. Marka Üniversite olma yolunda önemli bir adım attık: “Endüstriyel Kenevir” Alanında İhtisaslaşan Üniversite olduk” dedi.

Geçmiş bir yılın değerlendirildiği, tablolar, veriler ve resimler eşliğinde yapılan hizmetlerin aktarıldığı toplantıda konuşan Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ şunları söyledi:

“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından 24 Mayıs 2019 tarihinde Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörlüğü görevi şahsıma tensip buyurulduktan sonra 27 Mayıs 2019 tarihinde düzenlenen devir teslim töreniyle görevi önceki Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey’den devraldım. Şahsıma emanet edilen sorumluluğu ağır olan bu görevi aldığımda gerçekleştirmeyi düşündüğüm üç proje dosyamda yer almaktaydı: Ekonomik girdisi yüksek sürdürülebilir bir enerji kaynağı olan biyoetanol üretimi projesi; Kullanım çeşitliliğinin çokluğu ile ekonomik girdisi yüksek olan kenevirden biyoplastik eldesi projesi; Yozgat merkezli Orta Anadolu tohum gen bankasının oluşturulması projesi. Hiç vakit kaybetmeden çalışmalara başladık. Yaptığımız ilk basın toplantısında ekip ruhuyla, adalet ve ehliyet merkezli bir katılımcı yönetim anlayışıyla çalışacağımızı, Yozgat Bozok Üniversitemizi “Marka Üniversite” yapmak istediğimizi, Yozgat’ımızı “Marka Şehir” yapmak için halkın ve kentin sorunlarına duyarlı bir kurum olacağımızı ifade ettik.”

“Marka Üniversite” Olma Yolunda Önemli Bir Adım Attık: “Endüstriyel Kenevir” Alanında İhtisaslaşan Üniversite Olduk”

Yozgat’a ve Üniversite’ye marka değeri katacak en önemli adımın ihtisaslaşma süreci olduğunu ifade eden Rektör Prof. Dr. Karadağ sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bir yıl boyunca İhtisaslaşma, Kalite Güvencesi, Eğitim-Öğretim, Araştırma-Geliştirme, Sosyal, Kültürel, Sağlık, Teknik ve Fiziki alanda önemli bir mesafe katettik. Öncelikli olarak hepinizin bildiği üzere 23.01.2020 tarihinde “Endüstriyel Kenevir” alanında Yükseköğretim Kurulumuz tarafından ‘İhtisaslaşan Üniversite’ seçildik. Yozgatımıza ve ülke ekonomisine önemli katkılar sağlayacak bu proje için ihtisaslaşmanın gereği olan kriterleri yerine getirdik ve adımlarımızı hızlı bir şekilde attık. Ayrıca öğrenci sayımız artmakta, akademik ve idari kadromuz her geçen gün zenginleşmektedir. Bilimsel projelerimiz büyük destek gördü. Teknik ve fiziki anlamda iyileştirmelerimiz sürecek. Memleketimize, dolayısıyla da ‘Ülkemize’ değer katma çabası ile çıktığımız bu yolda, bizlere destek olan herkese teşekkür ederim.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM