• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
HEM EĞİTİM HEM İSTİHDAM

HEM EĞİTİM HEM İSTİHDAM

Proje ve yatırımlarla Boğazlıyan’a yön veren Belediye Başkanı Gökhan Coşar’ın gayretleri ile ilçeye kazandırılan ve önemli projelerinden birisi olan, Boğazlıya’ın dönüşüm sürecine de büyük katkısı olan ‘Okul Öncesi Eğitim Merkezi’nde 127 öğrenci eğitim görürken, 18 kişiye de kalıcı istihdam sağlanıyor.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında desteklenen Mutlu Kreş Mutlu Yarınlar projesinin toplam bütçesi 6 Milyon TL’ye mal olurken, Projeye ORAN tarafından 2023 yılı fiyatlarıyla 3,5 milyon liradan fazla destek sağlandı, kalan kısmı ise Boğazlıyan Belediyesi tarafından karşılandı.

Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar ile Boğazlıyan’ın farklı noktalarında başlatılan çalışmalar kararlılıkla ve artarak sürdürülürken, yapılan çalışmalar da takdirle karşılanıyor.

Her kesiminin yaşamına dokunacak çalışmaları ile takdir toplamaya devam eden Başkan Gökhan Coşar’ın projelerinden birisi olan Mutlu Kreş Mutlu Yarınlar projesi de ilçeye yansımalarından birisi oldu.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda faaliyetlerini sürdüren Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) bölge illerinin kalkınması ve istihdamın artırılması adına projeler desteklemeye devam ediyor.

Bu kapsamda Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında desteklenen Mutlu Kreş Mutlu Yarınlar projesi, Boğazlıyan Belediyesi tarafından yürütülüyor.

Boğazlıyan’da daha önce hiç kreş olmadığı için, çalışan veya sosyal hayata katılmak isteyen anneler çocuklarına bakacak kimse bulamıyordu. “Mutlu Kreş Mutlu Yarınlar” projesi sayesinde, bu annelerin hem çocuklarına hem de kendilerine zaman ayırabilmeleri ve sosyoekonomik hayatlarını iyileştirmeleri sağlandı.

ORAN Genel Sekreteri Ahmet Emin Kilci, Mutlu Kreş Mutlu Yarınlar için yaptığı açıklamada; “Projenin hedefi, sadece annelerin iş hayatına katılmalarını sağlamak değil, aynı zamanda çocukların gelişimlerine uygun bir ortam sunarak onlara öğrenme, kendini kontrol etme ve istekli olma gibi beceriler kazandırmaktır” dedi.

Kilci, “Proje sayesinde Boğazlıyan ilçesinde 7 derslikli ve 140 öğrencili bir kreş açıldı. Bu kreş hem ilçenin yaşam kalitesini yükseltti hem de velilere çocuklarının eğitiminde kullanılan farklı yöntemleri tanıtarak onların yeteneklerini ortaya çıkarmalarına yardımcı oldu” ifadelerini kullandı.

Projeye 2023 yılı fiyatlarıyla 3,5 milyon liradan fazla destek sağlandığına işaret eden Kilci, “Projenin toplam bütçesi 6 milyon TL’ye yakın, kalanı da Boğazlıyan Belediyesi tarafından karşılandı. Toplamda 127 öğrencinin yararlandığı proje ile 18 kişiye de kalıcı istihdam sağlanıyor” açıklamasında bulundu. (Erol TARİKCİ)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM