• DOLAR
  13,4530
  %0,57
 • EURO
  15,2434
  %0,66
 • ALTIN
  796,19
  %0,72
 • BIST
  2.014,21
  %-1,36
HEM İŞ HEM AŞ KAPISI!

HEM İŞ HEM AŞ KAPISI!

Boğazlıyan ilçe milli eğitim müdürlüğü Boğazlıyan için üretmeye devam ediyor. Hem işim hem aşım olsun projesi ile vatandaşa iş kapısı oluyor.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce oluşturulan proje ekibi  ilçenin çehresini değiştirip, dinamikleri harekete geçirirken, projelerde elde ettiği başarılar ile de göz dolduruyor.

Bu kapsamda; özellikle ilçede işsizlik sorunu yaşayan hükümlü, tutuklu ve eski hükümlülere yönelik meslek edindirme projesi çerçevesinde işsizlere de umut kapısı olacak.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek, önderliğinde geçtiğimiz eğitim ve öğretim yılında adeta proje patlaması yaşanırken, uygulanan birbirinden farklı projelerle eğitim ve öğretim hayatına yeni bir heyecan ve farklı bir renk getirdi.

Boğazlıyan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce hazırlanan projeler dikkat çekerken, “Her Zaman Her Yerde Herkes İçin Eğitim” sloganı ile hükümlü, tutuklu ve eski hükümlülere meslek edindirme projesi çerçevesinde umut olacak.

Tesisat teknolojisi ve iklimlendirmeden tarıma, tarım teknolojilerinden hayvancılığa ve güzellik ve saç bakım hizmetlerine kadar onlarca kurs açılacak.

Boğazlıyan Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek, “Eğitim ve öğretim alanında özgün ve modern uygulamaların geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması çalışmalarının artarak devam ettiğini belirterek, “Amacımız; Hayata hazır, sağlıklı ve mutlu bireyler yetiştirmek için; yenilikçi uygulamalarla üreten bir eğitim birlikteliği’ vizyonu, planlı ve yenilikçi anlayışla eğitim ve öğretimde fark yaratmaya devam etmektir” dedi.

-“HEM İŞİM HEM AŞIM OLSUN PROJESİ”-

Şimşek, meslek edindirme projesi çerçevesinde hükümlü, tutuklu ve eski hükümlülerin ekonomik, sosyal ve kültürel hayata katılımlarının sağlanması amacıyla kurslar açılacağını söyledi.

-“HİBE PROGRAMLARI”-

Kursa katılacak olan kursiyerlerin, kurs sonunda hibe programlarından ‘KOSGEP, SODES, GENÇ ÇİFTÇİ VE GİRİŞİMCİLİK’ faaliyetlerinden yararlanarak kendi iş yerlerini açabileceklerini kaydeden Şimşek, ayrıca özel veya kamu sektöründe işe girebileceklerini ifade etti.

Şimşek, iş birliği yapacak kurumlar ise “Boğazlıyan Kaymakamlığı, Boğazlıyan Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Ticaret ve Sanayi Odası, Ziraat Odası, İş Kur İl Müdürlüğü, Ceza Evi Müdürlüğü, Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı” olarak açıkladı.

Şimşek, “Kurslar Boğazlıyan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nce açılacak. Açılacak olan kurslara en az 12 kursiyerin müracaat etmesi gerekiyor. Detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlarımız Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’ne başvuru da bulunabilir” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM