• DOLAR
  %-0,09
 • EURO
  %-0,07
 • ALTIN
  %-0,09
 • BIST
  %5,16
HEM MESLEK ÖĞRENECEKLER HEM MAAŞ ALACAKLAR

HEM MESLEK ÖĞRENECEKLER HEM MAAŞ ALACAKLAR

İşbaşı Eğitim Programı ile istihdam edilecek olan personel 6 ay boyunca hem meslek öğrenecek, hem de bu süre içerisinde asgari ücret maaş alacaklar.

Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız, İşbaşı eğitim programlarının Kuruma kayıtlı işsizlerin mesleki deneyim ve tecrübe edinmeleri, teorik eğitimini aldıkları mesleklerde uygulamayı görmeleri ve çalışma ortamına uyumunun sağlanması amacıyla düzenlenen programlar olduğunu belirterek, “Programa katılmak isteyen işyeri sahibi ve iş arayanlar, İşbaşı eğitimi yapacağı işyerini kendileri bulabileceği gibi Kurumdan da destek isteyebilecekler” dedi.

Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız, Kurum ve Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren SBS Medikal firması arasında imzalanan İşbaşı Eğitim Programı Sözleşmesi ile vatandaşların Makineci (Dikiş) mesleğinde istihdam edileceğini söyledi.

İşbaşı Eğitim Programı ile istihdam edilecek olan personeller 6 ay boyunca firma bünyesinde çalışarak hem meslek öğrenecek hem de bu süre içerisinde asgari ücret maaş alacaklarını ifade eden Yıldız, açıklamasında; İşbaşı eğitim programları; Kuruma kayıtlı işsizlerin mesleki deneyim ve tecrübe edinmeleri, teorik eğitimini aldıkları mesleklerde uygulamayı görmeleri ve çalışma ortamına uyumunun sağlanması amacıyla düzenlenen programlar olduğunu bildirdi.

Programa katılmak isteyenlerin işbaşı eğitimi yapacağı işyerini kendileri bulabileceği gibi Kurumdan kendilerine işyeri bulunmasını da talep edebileceğini kaydeden Yıldız, ayrıca işverenlerin de istedikleri vasıftaki katılımcı adayını kendileri bulabilecekleri gibi kendilerine katılımcı adayı bulunmasını İŞKUR’dan da talep edebileceklerini aktardı.

İl Müdürü Taner Yıldız, İşbaşı Eğitim Programının günde en az 5 en fazla 8 saat olmak üzere ve haftada 6 günü ve 45 saati geçmeyecek şekilde düzenleneceğini ve İşbaşı eğitim programının imalat sektöründeki işyeri ve mesleklerde en fazla 6 ay, diğer sektörlerde ise en fazla 3 ay uygulanmakta olduğunu da sözlerine ekledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM