• DOLAR
  13,5846
  %-0,04
 • EURO
  15,3109
  %0,15
 • ALTIN
  795,54
  %0,17
 • BIST
  1.951,17
  %0,31
Hem okudular hem eğlendiler

Hem okudular hem eğlendiler

Boğazlıyan İMKB Şükran Ana İlkokulu 2017-2018 Eğitim öğretim yılı 1/B Sınıfı öğrencilerinin okuma bayramı gerçekleşti. Sınıf Öğretmenleri Pembe Öztürk, tarafından hazırlanan şiir ve müzikli oyun gösterileri katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü.

Boğazlıyan İMKB Şükran Ana İlkokulu, Okuma Bayramı’nda birinci sınıf öğrencileri yıl boyunca öğrendikleri okuma yazma becerisini sergiledi. Öğrenciler, etkinlikte, öğretmenleri öncülüğünde hazırladıkları şiir ve müzikli oyun gösterilerini sundu.

1/B sınıfınca düzenlenen okuma bayramında hünerlerini sergileyen minik öğrenciler, sahnede sergilediği hünerler izleyicilerin nefesini kesti.

Boğazlıyan Belediye Başkanı Hamdi Erdal, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek, Müftü Mehmet Güler, Okul Müdürü Mehmet Durmuş, Müdür Yardımcısı Şerafettin Uçar, davetliler, öğretmenler ve velilerin katılımı ile düzenlenen programda minik öğrenciler okuma-yazmanın mutluluğunu paylaştı.

Baştan sona öğrencilerin sunumumu yaptığı programda gösteriler büyük beğeni kazandı.  Okuma Bayramı’nda birinci sınıf öğrencileri yıl boyunca öğrendikleri okuma yazma becerisini sergiledi. Öğrenciler ‘okuyarak açılır bütün kapılar’ sloganıyla perdeyi açmasıyla başlayan programda öğrencilerin öğretmenleri öncülüğünde hazırladıkları şiir ve müzikli oyun gösterilerini büyük beğeni kazandı.

Öğrencileri ve öğretmenleri tebrik eden Belediye Başkanı Hamdi Erdal, “Öğrenciler okuma ve yazmayı öğrenmenin sevincini yaşadılar. Okuma-yazma öğrenerek eğitim ve öğretim hayatlarına başlayan çocuklarımıza hayatları boyunca başarılar diliyorum” dedi.

Başkan Erdal, bu gençlerle de gelecekten çok umutlu olduğunu belirterek, “Belediye olarak çocuklarımız ve gençlerimiz için de çalışmalarımız var. Büyük bir salon ve yüzme havuzu gibi projelerimiz var. Öğrencilere, onları yetiştiren ailelerine ve bir yıl boyunca büyük emek veren sınıf öğretmenini tebrik ediyorum” ifadelerinde bulundu.

Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek de, eğitimde veli ve öğretmen işbirliğinin önemine dikkat çekerek, “Öğrencilerimiz birinci sınıf öğretmenleri Pembe Öztürk, yönetiminde okuma bayramı düzenlediler. Okuma-yazma öğrenebilmek için çok çalıştılar. Bugün ise hazırladıkları birbirinden güzel etkinlikler ile mutluluklarını bizlerle paylaştılar. Bu süreçte emeği geçen öğretmenlerimizi, velilerimizi ve özellikle de öğrencilerimizi tebrik ediyorum” diye konuştu.

Programda; Belediye Başkanı Hamdi Erdal, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek, Müftü Mehmet Güler, Okul Müdürü Mehmet Durmuş ve beraberindekiler birinci sınıf öğrencileri ile bir süre sohbet etti.

Program sonunda, Belediye Başkanı Hamdi Erdal, sınıf öğretmeni Pembe Öztürk’e plaket takdim etti, öğrencilere de çeşitli hediyeler verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM