• DOLAR
  13,4423
  %0,49
 • EURO
  15,2255
  %0,54
 • ALTIN
  795,76
  %0,66
 • BIST
  2.014,21
  %-1,36
Hep Birlikte Bir Özler İçin

Hep Birlikte Bir Özler İçin

Özler Köyü’nün sevilen ve tanınan simalarından  Musa Hansu, 2019’da yapılacak yerel seçimlerde muhtarlık için yarışacak.

‘Bir Özlerimiz Var!’  sloganı ile  yola çıkan; hep birlikte gerek toplum ve gerekse sosyal hayata da katkı sağlanılması gerektiğine inanan Musa Hansu, “2019 yerel seçimlerinde köyümüze yeni bir soluk, yeni bir çehre kandırmak amacı ile bölgemizin en büyük köylerinden olan Özler’e Muhtar Adayı olmaya karar verdim. Köyümüzün sorunlarını biliyorum ve çözümü için aday oldum ve azalarımızla birlikte bu yola çıktık. Köyümüz için projelerimiz hazır. Aşağı ve Yukarı yaklaşımlarına son verilecek, hep birlikte Özler anlayışını yaygınlaştırılacağız” dedi.

 

31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde belediye başkan adayları gibi muhtar adayları da hummalı bir çalışma içinde. Bu kapsamda Boğazlıyan Özler Köyü Muhtar adayı Musa Hansu da çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

Vatandaşların desteği ile muhtar seçildiği takdirde halkın sorunları ile ilgileneceğinin de sözünü veren Hansu, “Vatandaşın sorunlarının çözümü için diğer idari kurumlarla işbirliği içerisinde olacağız. Vatandaşımızın sorununun çözümü için ön ayak olacağız. Sadece asli görevimizi yapıp, evrak işi yaparak, ‘tamam işim bitti’ demeyeceğiz.  Yeri geldiğinde köy sakinleri ile fikir alışverişi yaparak, köyümüzü geleceğe taşıyacak, güzelleştirecek yeni projeler üreteceğiz ve uygulamaya geçirilmesi için de vatandaşımızla iç içe olup, birlikte hareket edeceğiz. Verdiğimiz sözün takipçisi olacağız. Sosyal etkinliklerle daha fazla kaynaşmayı da sağlayacağız” dedi.

Boğazlıyan sınırları içerisinde bulunan ve Yozgat’ın en büyük köyü olan Özler’de Muhtarlık seçimleri için çeşitli hazırlıklar ve oluşumlar dikkat çekiyor.

Yozgat’ın gözde Yaz Festivalini düzenleyen Özler köyünde muhtarlık seçimi konusu son derece ciddiye alınan bir yarışa benziyor. Zira Özlerliler muhtarlığın donanımlı, etkili ve kifayetli bir ekiple yönetilmesi gerektiğine inanıyorlar. Bu nedenle bazı belediyelerde dahi olmayan projeler Özler için dillendirilmekte.

Özlerin içerden daha çok dışarı da ikamet eden bir nüfusu mevcut ve yaz döneminde köylerine gelmeyi ihmal etmeyen Özlerliler (Taflılar)  bekledikleri hizmeti bulamamaları ciddi şikayet unsurları olarak ön plana çıkarken, Köyde yaşanan bazı hırsızlık olayları ile yol, elektrik, çöp ve su sorunlarının yanı sıra köyün Birliğini tehdit eden ayrımcı yaklaşımlar da problem olarak öne çıktığı ileri sürülüyor.

-“MUSA HANSU; HİZMET İÇİN VARIM DEDİ”-

Bölgemizin sevilen ve tanınmış İş Adamlarından Musa Hansu, bu yarışta biz de varız diyen Özler’in öne çıkan muhtar adaylarından. Kendisiyle görüşme imkanı yakaladık ve Özler için vaatlerini sorduk.

“Özler Belediye idi Köy oldu, Okulu vardı yok oldu, bir çok hizmetten mahrum kalmaya başladı, sürekli geriye gidiyor ve göç vermeye devam ediyor” diyor Musa Hansu, konuşmasını şöyle sürdürdü.

“Bu gidişata dur demek için bir ekip kurmak ve birlikte çözüm üretmek gerekiyordu, bunun için bizler köyümüzün dertleriyle dertlenen, üretken olmaya aday, etkili ve kapasiteli bir grupla yola çıktık. Sloganımız ‘Bir Özlerimiz Var!’ olarak belirlendi, çünkü biz Özlerin tamamına aynı yaklaşımı getiren, herkese aynı mesafede olan ve tüm mahallelerimizi aynı şekilde seven bir anlayışı egemen kılmak istiyoruz. Köyümüzü bölen zihniyetin zararlarını 50 yıldır fazlasıyla gördük, bundan sonra birlik ve beraberlik içinde Azalarımızla görev taksimi yaparak profesyonel bir yönetim oluşturmak istiyoruz, tabi ki karar köylülerimizin olacak, ya eski usul, yani ağır aksak ve eksik şekilde yönetilip her gün şikayet edecekler, ya da yeni bir yönetimi başa getirerek hak ettikleri hizmeti alacaklar. Bu konuda çok iddialıyız.”

Özler Köyü Muhtar Adayı Musa Hansu’ya programını sorduk, hemen sıraladı:

– Aşağı ve Yukarı yaklaşımlarına son verilecek, hep birlikte Özler anlayışı yaygınlaştırılacak.

– Elektrik sorunundan sorumlu muhatap bir Aza olacak, öncelikle KÖK binasının yenilenmesini sağlayacak.

– Su sorunundan sorumlu muhatap bir Aza olacak ve DSİ ile işbirliği halinde Su ve Su tesisatı konularını çözüme kavuşturacak. Doğal su kaynakları ve jeolojik çalışmaları koordine edecek.

– Köy içi yollarıyla ilgili sorunlardan sorumlu muhatap bir Aza olacak, parke taş ve asfalt ihtiyaçları konusunda ilgili kurumlardan destek sağlayacak, planlamayı gözden geçirip gecikmeksizin uygulamaya koyacak. Park, bahçe, donatım, ışıklandırma ve yeşillendirme, mezarlık bakımları ve çevre düzenlemeleriyle ilgili çalışmaları da bu birim takip edecek.

– Köyü ilgilendiren stratejik kararların belirlenmesi için bir İstişare Meclisi oluşturulacak.

– Köyün Turizm’e açılması için yapılan çalışmalar bir strateji planı ile ve devletin ilgili birimleriyle istişare halinde düzenlenecek. Turizm hizmetlerinin organize edilmesi için bir vakıf kurulacak ve bir denetim mekanizması oluşturulacak.

– Antenlerin bulunduğu tepeye bir ‘Seyir Çay Bahçesi’ düzenlenecek ve 15 Haziran ile 15 Eylül arasında hizmet verecek.

– Köyün güvenliği için kurgulanmış kamera takip sistemi ölü nokta bırakmamak üzere yeniden tasarlanacak. Kamera sisteminin yanısıra asayişin güçlendirilmesi için ‘Gece Bekçiliği’ için görevlendirme yapılacak.

– Gençlik Merkezi düzenli hale getirilecek, millet kıraathanesine dönüştürülerek çok yönlü hizmet verecek.

– Halı saha çalışması hızla yapılarak 2019 yaz mevsimine yetiştirilecek.

– Aş Evi, Köy Evi ve Misafirhane projeleri değerlendirilerek köylülerimizin ve misafirlerimizin hizmetine sunulacak.

– Sosyal Yaşam Alanı genişletilerek ilk projede öngörüldüğü formatı alacak ve yaz boyunca köylülerimizin buluştuğu, eğlendiği, sohbet ettiği, akrabalık ve komşuluk bağlarını güçlendirdiği bir merkeze dönüşecek.

-“HANSU’NUN EKİBİN DE ÖZLER DEĞERLERİ DE BULUNUYOR”-

Musa Hansu, “Bunlar programımıza aldığımız önemli görülen bazı başlıklar. Seçime kadar köylülerimizi dinleyerek, onların önceliklerini ve beklentilerini de göz önünde bulunduracağız. Bizim yönetim anlayışımızda istişare esastır, tekrar ediyorum, potansiyelimiz yüksek, bunu hizmete çevirmenin vakti gelmiştir” diyerek ekibini de tanıtan Hansu, kendisiyle birlikte yola çıkanlar arasında Özlerin tanınmış simaları mevcut. Adnan Şahin, Aşır Özen, İsmail Pınarcı, Mehmet Şahin, Muammer Hamurcu, Sinan Açıkgöz, Aslan Bozdağ ve Erdem Altun bu ekinin içinde yer alan Özlerin değerleri” olarak açıkladı.

Bizler de Çağlayan Gazetesi olarak hayırlı olması dileklerinde bulunduk ve seçim sürecinde başarılar diledik.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM