• DOLAR
  13,4358
  %0,08
 • EURO
  15,2611
  %0,11
 • ALTIN
  794,51
  %-0,10
 • BIST
  2.042,89
  %0,04
Her ses güzeldir!

Her ses güzeldir!

Boğazlıyan İlçe Müftülüğü’nce “Ezanı Güzel Okuma Kursu” başlatıldı.

Boğazlıyan İlçe Müftülüğü’nce halkımızın dini hayatına rehberlik eden cami görevlilerinin; musiki kabiliyetlerini geliştirerek ezan, kâmet ve salâ okuyuşlarını daha iyi bir seviyeye getirmek ve daha nitelikli hizmet sunmalarını sağlamak amacıyla “Ezanı Güzel Okuma Hizmet İçi Eğitim Kursu” başlatıldı.

İlçe Müftülüğü tarafından camilerde görevli imam ve müezzinlere yönelik düzenlenen “Ezanı Güzel Okuma” kursu başladı. 11 Mayıs 2018 tarihine kadar sürecek olan kurs sonunda katılımcılara sertifika verilecek.

Boğazlıyan merkez, kasaba ve köy camilerinde görev yapan imam ve müezzinlerin ezan okuyuşlarını belli bir düzeye yükseltebilmeleri için İlçe Müftülüğünce rehber öğretici olarak görevlendirilen Sarıkaya Merkez Camii Müezzini Ömer Sömer tarafından ders veriliyor.

Boğazlıyan Merkez Çarşı Camii’nde 16.04.2018 ve 11.05.2018 tarihleri arasında düzenlenecek olan  “Ezanı Güzel Okuma Kursu” başladı.

İlçe Müftüsü Mehmet Güler, “Müftülüğümüzde cami hizmetlerini yürüten personelin ‘Ezanı Güzel Okuma’ becerilerinin daha da yükseltebilmelerini sağlamak amacıyla ‘Ezanı Güzel Okuma Kursu’ düzenlediklerini söyledi.

Din görevlilerinin kursta Saba, Uşşak, Rast, Segâh ve Hicaz makamlarında eğitim alacaklarını belirten Müftü Güler, “Ezan bir şiardır ve sembolik değeri çok yüksektir. En güzel davetten biri olan ezan, bu ümmetin gönlünde ve kulaklarında mensubiyet duygusunu pekiştiren bir özelliğe sahiptir. Bu kurslara katılan personelimiz bu duyguyu daha da pekiştirip, en güzel şekilde okuyacaktır” dedi.

Kursa katılanlara ses eğitimi, nefes kullanımı ve farklı makamlarda ezan okuma alışkanlığının kazandırılmasının planlandığını ifade eden Müftü Güler, “Her ses güzeldir. Buna bir de ihlas ve samimiyet ilave olunca ezanın da Kur’an-ı Kerim’in de tadına doyum olmaz. Yeter ki bunun bir ibadet olduğu unutulmasın ve Allah rızası için yapılsın. Kursumuzun başarılı, feyizli ve bereketli geçmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum” ifadelerinde bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM