• DOLAR
  %-0,03
 • EURO
  %0,27
 • ALTIN
  %0,38
 • BIST
  %0,31
HERKES NEFES ALACAK

HERKES NEFES ALACAK

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hiç kimseyi inancından, kimliğinden ve yaşam tarzından ötürü ötekileştirmeyeceklerini belirterek, “83 milyon beraber olacağız. Hep birlikte Türkiye’yi büyüteceğiz. Esnafın, gençlerin, çiftçilerin ve ülkenin sorunlarını çözeceğiz. İktidara geldiğimizde 6 ay içinde bu ülke rahat bir nefes alacak. Göreceksiniz huzuru, barışı, kardeşliği getireceğiz” dedi.

Bir dizi ziyaret ve programlara katılmak üzere Yozgat’a gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yozgat Belediyesi Büyük Sinema ve Kültür Merkezinde muhtarlar, STK temsilcileri ve kanaat önderleri buluşmasında ülke gündemi ve Yozgat’ın sorunlarına yönelik önemli açıklamalarda bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisince düzenlenen programda Yozgat’ın ve ülkenin sorunlarına değindi.

Konuşmasında birlik ve beraberlik mesajları veren Kılıçdaroğlu, “83 milyon beraber olacağız. Hep birlikte Türkiye’yi büyüteceğiz. Esnafın, gençlerin ve çiftçilerin sorunlarını çözeceğiz. İktidara geldiğimizde 6 ay içinde bu ülke rahat bir nefes alacak. Göreceksiniz huzuru, barışı, kardeşliği getireceğiz” dedi.

Çiftçinin, esnafın ve gençlerin ve ülkenin sorunları olduğunu dile getiren Kılıçdaroğlu, bu sorunları hep birlikte çözeceklerini söyledi.

CHP olarak 2 kırmızı çizgilerinin olduğuna dikkat çeken Kılıçdaroğlu, “Ülkesine vatanına bayrağına sahip çıkmak kadar değerli bir şey var mı? Ben bu topraklarda hiçbir zaman yabancı bir asker postalı istemiyorum. Bizim altı okumuzdan biri milliyetçiliktir. Herkesin şunu çok iyi bilmesi gerekir. 2 kırmızı çizgimiz var birisi vatandır, ikincisi bayraktır. Yabancı bir asker postalının gelmesini istemiyorum. 35 yıldır terörle mücadele ediyor bu memleket. Yabancılar mı yaptı bu mücadeleyi? Meclis kürsüsünde sordum, kim bu yabancı askerler? Amerikalıları mı, Ruslar mı Yunanlılar mı, Almanlar mı? Çıkın bunu açıklayın. Özellikle Bahçeli’ye söyledim, asla. Bizim ülkemiz var mücadeleyi yapan şerefli polislerimiz, askerlerimizdir. Yaptılar o mücadeleyi sonuna kadar yaptılar yapıyorlar da. Söz veriyorum söz, o Kandil denen yuvayı da yerle yeksan etmezsem bana da Kılıçdaroğlu demesinler” ifadelerine yer verdi.

Yeni bir başlangıç yapacaklarını da sözlerine ekleyen Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin çözülemeyecek hiçbir sorunu olmadığını belirterek, “Bu ülkeyi büyüteceğiz, bölgesinin en güçlü ülkesi haline getireceğiz ama bunu yaparken barışı, huzuru, kardeşliği elden bırakmayacağız. Beraber ve birlikte olacağız” dedi.

“Yozgat’ı sizler çok iyi biliyorsunuz ama Yozgatlı olmayan birisi olarak Yozgat’ı anlatıyım size” diyen Kılıçdaroğlu, “En az 5 bin yıllık tarihi var Yozgat’ın. Olağanüstü zengin bir kültürü var Yozgat’ın. Bu tarih içinde hazineleri var Yozgat’ın coğrafyasına dağılmış hazineleri var. Acaba biz bu hazineleri dünyaya ne kadar tanıttık? Acaba bu zengin kültürü dünyaya ne kadar tanıttık. Bakın Türkiye’ye demiyorum bu zengin kültürü bütün dünyanın bilmesi lazım aslında. 5 bin yıllık bir kültür varsa, 5 bin yıllık bir zenginlik varsa bunun tanıtılması lazım. Bu olmadı. Olmamaya da devam ediyor ama değişecek. Ama değiştireceğiz, ama tanıtacağız, ama birlikte yapacağız bütün bunları. Birlikte yapmak zorundayız. Birlikten güç doğar demiş bizim atalarımız. Ayrışmadan değil birlikten güç doğar demiş. O zaman bizim de birlik olmamız lazım” şeklinde konuştu.

Kılıçdaroğlu, “2000’li yıllarda Yozgat’ın nüfusu 680 bini aşkın. Geçiyorum 2021 yılına 680 binden 419 bine düşmüş niçin? İktidar partisine hep oy verdiniz, dünya kadar söz verildi size, bakanlar verdiniz, bakanlar geldi, hep beraber alkışladık, hoş geldiniz, sefalar getirdiniz, verilen sözler hiç önemli değil. Siz bize oy verin gerisi önemli değil. Nasıl oluyor da 680 binden 419 bine düşüyor Yozgat’ın nüfusu. Niye Yozgatlılar Yozgat’ı sevmiyor mu? Yozgat çok kötü bir kent mi, yaşanamayacak bir kent mi ki Yozgatlı Yozgat’ı terk ediyor? Bunu ben değil bunu her birinizin tek tek kendinize sormanız lazım. Madem ben bu kadar destek verdim, madem aldığım verginin büyük bir kısmını ödüyorum peki nasıl oluyor da Yozgatlı Yozgat’ta kalmıyor dışarıya gidiyor” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, programın ardından Yozgat esnafını ziyaret etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM