• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
HES KODU UYARISI

HES KODU UYARISI

HES KODU OLMAYAN KAMU BİNASINA GİREMEYECEK

İl genelinde bulunan tüm kamu kurum ve kuruluşlarına vatandaşlar ve çalışanlar artık HES kodu ile girebilecek. Alınan kararlara uymayan vatandaşlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282. maddesi ve Kabahatler Kanunu’nun 32. maddesi gereğince idari para cezası uygulanacak.

Koronavirüsle mücadele kapsamında alınan önleyici tedbirlere bir yenisi daha eklendi.

Buna göre, İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunca, tüm kamu kurum ve kuruluş binalarına girişlerde Hayat Eve Sığar (HES) kodu uygulaması zorunlu hale getirilirken, Yozgat Valisi Ziya Polat, “Değerli Yozgatlı Hemşehrilerim, alınan her tedbir sağlığımız için. Lütfen tedbirlere uyalım. Ve lütfen gördüğünüz Kovid-19 ihlallerini 112’ye bildirin” dedi.

İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu Yozgat Valisi Ziya Polat, başkanlığında il genelinde Koronavirüs (Covid-19) Salgını hakkında alınacak tedbirler kapsamında olağanüstü toplandı.

Toplantıda; “Yeni Tip Koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında ,vatandaşlarımızın ve tüm kamu çalışanlarının ilimizde bulunan tüm kamu kurum ve kuruşları binalarına girişinde, Hayat Eve Sığar (HES) kodu sorgulamasının, kurumların kendi bünyesinde görevlendirdiği görevlilerce yapılmasına,

HES kodu olmayan vatandaşlarımıza sorgulama yapan görevlilerce Sağlık Bakanlığının Hayat Eve Sığar (HES) mobil uygulaması veya E Devlet uygulamasından HES kodu alınması konusunda yardımcı olunmasına,

HES kodu ‘’Riskli’’ görülen kişilerin binaya alınmamasına ve bu konuda bilgilendirilmelerine,

Usulüne göre alınan ilan ve tebliğ edilen bu kararların uygulanmasında ihmal ve kusuru görülenlerin eylemleri başka bir suç unsuru oluşturmuyorsa, alınan kararlara uymayan vatandaşlara  Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282. maddesi ve Kabahatler Kanunu’nun 32. maddesi gereğince idari para cezası uygulanması, aykırılığın durumuna göre kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılmasına” Oy birliği ile karar verildi.

-“VALİ POLAT; VATANDAŞLARI UYARDI”-

Yozgat Valisi Ziya Polat, “Değerli Yozgatlı Hemşehrilerim, alınan her tedbir sağlığımız için. Lütfen tedbirlere uyalım” dedi.

twitter üzerinden bir açıklama yapan Vali Polat, “Sağlık için hepimiziçin tedbirlere uyalım. Ve lütfen gördüğünüz Kovid-19 ihlallerini 112’ye bildirin, ekiplerimiz derhal gereğini yapacaklardır. Alınan her tedbir sağlığımız için. Lütfen tedbirlere uyalım” açıklamasında bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM