• DOLAR
  %0,05
 • EURO
  %0,42
 • ALTIN
  %0,84
 • BIST
  %-0,82
HEYECANIMIZ BÜYÜK….

HEYECANIMIZ BÜYÜK….

HEYECANIMIZ BÜYÜK….TÜRKİYE ÜÇÜNCÜSÜYÜZ

Uluslararası Rekabete Boğazlıyan Damgası.

TÜBİTAK’ta üçüncü olan Kaygısız ödülünü Bakan Varank’tan aldı.

Boğazlıyan’da eğitim adına bir gururu daha yaşadık. TÜBİTAK 2204B 15. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Türkiye Finalleri Teknoloji ve Tasarım Alanında Türkiye 3.sü olan Boğazlıyan Bilim ve Sanat Merkezi öğrencisi Muhammed Kaygısız, ödülünü Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal’dan aldı.

TÜBİTAK 2204B Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında Kayseri Bölge Finallerinde “Yatağa Mahkum Olmayan Hayatlar” projesi ile 1. olan projemiz Türkiye  Finallerinde ise Türkiye üçüncüsü oldu.

BOĞAZLIYAN’IN GURURU OLDU

Boğazlıyan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek, başkanlığında son yıllarda eğitim de yaşanılan başarı meyvelerini vermeye devam ediyor.

Eğitim alanındaki kalitesini her geçen gün artıran Boğazlıyan’da okullarımız projeleri ve başarılarıyla da çıtasını zirveye taşıdı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek, başkanlığında bilgi ve birikimi ile bilimin ışığını eğitime sunulan projelerle adını duyuran Boğazlıyan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü gururumuz olmaya devam ediyor.

Kayseri Bölge Finallerinde 1. olan projemiz, Türkiye Finalleri’nde ise 3. olarak dereceye girdi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal’ın katılımı ile düzenlenen tören ile Boğazlıyan Bilim ve Sanat Merkezi öğrencisi Muhammed Kaygısız, ödülünü aldı.

Türkiye’yi kritik teknolojilerin pazarı değil, üreticisi olan bir ülke haline getirmeyi amaçladıklarını belirten Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yaptığı konuşmada; “Ortaokul ve lise öğrencileri arasında düzenlenen araştırma projesi yarışmaları da işte bu amaca hizmet ediyor. Bu yarışmalarla hem öğrencilerimizin merak duygusunu tetikliyor hem de ilgi duydukları bilimsel alanlarda çalışmalarını teşvik ediyoruz. Böylece proje yapma kültürünü gençlerimize kazandırma yolunda çok önemli bir adım atmış oluyoruz. Bu yarışmalara katılan öğrencilerimiz, ileride kendi girişimlerini kuracak, icadlar çıkaracak, büyük projelerin bir parçası olacaklar. Onların ortaya koyacağı parlak çalışmalar da inşallah ülkemizin bilimsel ve teknolojik gelişimine önemli katkılar sunacak” dedi.

TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal ise, Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasına küresel salgına rağmen öğrencilerin büyük ilgi gösterdiklerini söyledi.

BOĞAZLIYAN’IN HAKLI GURURU

İlçemizde eğitim alanında bir gururu daha İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek, başkanlığında ekibi ile eğitim alanında Türkiye’ye model olacak projeleri ve eğitimdeki hızlı yükselişi ile bir kez daha yaşattı.

Boğazlıyan Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) Fen Bilimleri Öğretmeni Samet Cengiz ve öğrenci Muhammed Kaygız, Boğazlıyan’ın gururu odu.

Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek, “Boğazlıyan ilçe milli eğitim müdürlüğü olarak bir gurur daha yaşadık. Öğrencimiz  ödülünü bizzat  Sanayi ve Teknoloji Bakanı sayın Mustafa Varank ve TÜBİTAK Başkanı sayın Prof. Dr. Hasan Mandal’dan aldılar.

TÜBİTAK 2204B Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında Kayseri Bölge Finallerinde kendi alanında 1. olan projemiz  Türkiye Finallerinde ise Türkiye üçüncüsü oldu. Bu zorlu süreçte Boğazlıyan Bilim ve Sanat Merkezi öğretmenimiz Samet Cengiz ve  öğrencimiz Muhammed Kaygısız’ı tebrik ederiz” ifadelerinde bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM