• DOLAR
  %0,16
 • EURO
  %0,30
 • ALTIN
  %-0,03
 • BIST
  %1,18
HİBE BAŞVURULARI BAŞLADI

HİBE BAŞVURULARI BAŞLADI

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından finanse edilen Engelli ve eski Hükümlü Hibe desteği Projesinin başvuruları başladı.

Projesi kabul edilen Engelli vatandaşlara 65 bin lira, eski Hükümlü vatandaşlara ise brüt asgari ücretin 15 katına kadar (53.662 TL) destek sağlanacak.

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından finanse edilen Engelli ve eski Hükümlü Hibe desteği Projesinin başvurularının başladığı ve Hibe desteğine başvuruların 3 Aralık 2021 tarihi saat 23:59 da sona ereceği bildirildi.

Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız, açıklamasında; her sene düzenli olarak başvuruları alınan Engelli ve eski Hükümlü vatandaşların Hibe proje başvurularının başladığını duyurdu.

Yıldız, bu yılki başvurularda bazı değişikliklerin yapıldığı bilgisini paylaşarak, “Başvurular E-Devlet (www.turkiye.gov.tr ) üzerinden online olarak yapılacaktır. Önceki dönemlerde olduğu gibi başvuru formları yayımlanmayacaktır” dedi.

Yıldız, elden veya posta yolu ile yapılacak olan başvuruların kabul edilmeyeceğini hatırlatarak, e-Devlet üzerinden yapılacak “Engelli Hibe Desteği” başvurularının Kurum internet sitemizde (www.iskur.gov.tr ) yayınlanan “Başvuru Rehberi”ne uygun olacak şekilde yapılması gerektiğini söyledi.

Yıldız, bu yıl Projesi kabul edilen Engelli vatandaşlara 65 bin liraya kadar eski Hükümlü vatandaşlara ise brüt asgari ücretin 15 katına kadar (53.662 TL) destek sağlanacağını açıkladı.

Hibe desteği Proje başvurularında yapılan diğer değişimleri ise Yıldız, şöyle sıraladı:

“İŞKUR’a herhangi bir borcu bulunanların başvuruları kabul edilmeyecektir.

İŞKUR tarafından düzenlenen kurs ve programlardan yasaklı hale getirilmiş kişi ve kuruluşların Komisyon kaynaklı projelere yasaklılık süresince başvurması mümkün değildir.

Kendisine Vasi tayini yapılmış olanlar proje başvurusunda bulunamazlar.

Faaliyet alanı Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvan Yetiştiriciliği olan projelerde “Sürü Yönetim Elemanı/Hayvan Yetiştiriciliği” belgesi, Arıcılık projelerinde ise “Arıcılık” belgesi (sertifikası) olması şarttır.

Tarım ve hayvancılık projelerinde projesi kabul edilen proje sahibinin 4/B (Bağ-Kur) sigortası yaptırması zorunludur.

Projesi kabul edilenlerden Tahsis edilen toplam proje bütçesinin %10’luk bölümüne bloke konulacak, birinci yılın sonunda projenin başarıyla devam etmesi halinde ödenecektir.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM