• DOLAR
  %0,05
 • EURO
  %-0,54
 • ALTIN
  %0,13
 • BIST
  %-1,35
HİBE BAŞVURULARI SÜRÜYOR

HİBE BAŞVURULARI SÜRÜYOR

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından finanse edilen Engelli ve eski Hükümlü Hibe desteği Proje Başvuruları devam ediyor. Kendi İşini Kurmak İsteyen Engelli Girişimci Adayına; 90 Bin TL. Eski Hükümlü Girişimci Adayına ise 70 Bin TL. hibe desteği verilecek.

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız, projeden yararlanmak isteyenlerin hazırlayacakları ve üretime katkıda bulunarak öncelikle kendi geçimlerini sağlamak sonra da yeni istihdamlara aracılık etmelerini temin etmek amacıyla Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından finanse edilen Engelli ve eski Hükümlü Hibe desteği Proje Başvurularının devam ettiğini söyledi.

Temel görevi işsizliğin azaltılması, istihdamın korunması ve geliştirilmesi olan İŞKUR, Yozgat il genelinde yaptığı çalışmalar ile hem işverenlerin hem de işsiz vatandaşlara desteklerini sürdürüyor.

Yozgat halkına hizmet vermek amacıyla canı gönülden çalışmalara bir yenisini daha ekleyen Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü kendi işini kurmak isteyen engelli ve eski hükümlü girişimci adaylarına hibe desteğinden faydalanmaları çağrısında bulundu.

Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü gerçekleştirdiği faaliyetlerle işgücü piyasasında hem işverenlerin hem de işsiz vatandaşların yardımına koşuyor.

Bu kapsamda; engelli ve eski hükümlü girişimci adaylarına Hibe desteği için proje teklifleri 9 Aralık 2022 tarihi saat 23:59’a kadar e-Devlet üzerinden çevrimiçi (online) olarak yapılacak. İŞ-KUR İl Müdürlüğü veya Hizmet Merkezlerine elden veya posta yolu ile yapılacak proje başvuruları kabul edilmeyecek.

Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız, Engelli kişilerin Kurumun internet sitesinin duyurular bölümünde yayınlanan başvuru rehberine göre hazırlayacakları ve üretime katkıda bulunarak öncelikle kendi geçimlerini sağlamak sonra da yeni istihdamlara aracılık etmelerini temin etmek amacıyla Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından finanse edilen Engelli ve eski Hükümlü Hibe desteği Proje Başvurularının devam ettiğini açıkladı.

Sunacak proje hakkında bilgiler paylaşan Yıldız, şunları aktardı.

“Kuruluş işlemleri desteği: İşyeri kuruluşu için yapılan resmi işlemler, onaylar, izinler, ruhsatlar ve sigorta gibi masraflar için belge karşılığı olmak üzere en fazla 5.000 TL.

İşletme gideri desteği: Sözleşme imza tarihinden sonra 12 ay süre ile belge karşılığı olarak işletme giderlerinin (su, elektrik, iletişim, ısınma, kira ve tanıtım) en fazla % 60’ını geçmeyecek şekilde yıllık toplamda en fazla 15.000 TL. (tarım ve hayvancılık sektörüne ait projelerde kira desteği sağlanmadığından en fazla 9.000 TL.)

Demirbaş desteği: Tarım ve hayvancılık sektörüne ait projelerde sözleşme imza tarihinden itibaren 12 ay boyunca belge karşılığı olmak üzere işletmenin temel faaliyet alanı ile ilgili demirbaş maliyetleri için vergiler dâhil en fazla 56.000 TL, diğer sektörlere ait projelerde sözleşme imza tarihinden itibaren 12 ay boyunca belge karşılığı olmak üzere işletmenin temel faaliyet alanı ile ilgili makine, teçhizat, yazılım, donanım, ofis malzemesi gibi maliyetler için vergiler dâhilen fazla 70.000 TL. destek sağlanıyor.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM