• DOLAR
  %0,02
 • EURO
  %-0,04
 • ALTIN
  %0,00
 • BIST
  %0,33
HİBE BAŞVURULARI UZATILDI

HİBE BAŞVURULARI UZATILDI

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından finanse edilen Engelli ve eski Hükümlü Hibe desteği Proje Başvuruları uzatıldı.

Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız; program kapsamında; üretime katkıda bulunarak öncelikle kendi geçimlerini sağlamak sonra da yeni istihdamlara aracılık etmelerini temin etmek amacıyla projelere destek verileceğini hatırlatarak, Engelli ve eski Hükümlülerin Hibe desteğinden faydalanmasını istedi.

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından finanse edilen Engelli ve eski Hükümlü Hibe desteği Proje Başvuruları uzatıldı. Hibe desteğine başvurular 17 Aralık 2021 tarihi saat 23:59 da sona erecek.

Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız, her sene düzenli olarak başvuruları alınan Engelli ve Eski Hükümlü vatandaşların Hibe proje başvurularının uzatıldığını duyurdu.

Yıldız, başvuruların E-Devlet (www.turkiye.gov.tr ) üzerinden online olarak yapılacağını belirttiği açıklamasında; “Önceki dönemlerde olduğu gibi başvuru formları yayımlanmayacaktır” dedi.

Yıldız, şunları aktardı.

“Engelli kişilerin Kurumumuz internet sitesinin duyurular bölümünde yayınlanan başvuru rehberine göre hazırlayacakları ve üretime katkıda bulunarak öncelikle kendi geçimlerini sağlamak sonra da yeni istihdamlara aracılık etmelerini temin etmek amacıyla e-Devlet üzerinden Komisyona sunacakları projelerde;

Kuruluş İşlemleri Desteği: İşyeri kuruluşu için yapılan resmi işlemler, onaylar, izinler, ruhsatlar ve sigorta gibi masraflar için belge karşılığı olmak üzere en fazla 5.000 TL,

İşletme Gideri Desteği: Sözleşme imza tarihinden sonra 12 ay süre ile belge karşılığı olarak işletme giderlerinin (su, elektrik, iletişim, ısınma, tanıtım ve kira) en fazla % 60’ını geçmeyecek şekilde yıllık toplamda en fazla 15.000 TL,

Kuruluş (Demirbaş) desteği: Sözleşme imza tarihinden itibaren 12 ay boyunca belge karşılığı olmak üzere işletmenin temel faaliyet alanı ile ilgili makine, teçhizat, yazılım, donanım gibi maliyetler için vergiler dâhil en fazla 45.000 TL ile toplamda 65.000 TL destek sağlanacak.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM