• DOLAR
  %0,10
 • EURO
  %-1,12
 • ALTIN
  %-2,34
 • BIST
  %5,16
HİBE DESTEKLİ PROJE ÇAĞRISI

HİBE DESTEKLİ PROJE ÇAĞRISI

Türkiye’nin önemli tarım ve hayvancılık merkezlerinden Bozkır’da Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından tarımsal faaliyetler için geliştirilen modern basınçlı bireysel sulama sistemlerinin üreticiler tarafından kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla Bireysel Sulama Sistemlerine %50 hibe desteği sağlanacak.

Hibeye esas proje tutarı üst limiti 1 Milyon TL olan desteklemede Hibeye esas proje tutarının %50’sine hibe desteği sağlanacak. Başvurular 28 Şubat 2022 tarihine kadar yapılacak.

Türkiye’nin önemli tarım ve hayvancılık merkezlerinden Yozgat il genelinde Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından tarımsal faaliyetler için geliştirilen modern basınçlı bireysel sulama sistemlerinin üreticiler tarafından kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla Bireysel Sulama Sistemlerine %50 hibe desteği sağlanacak.

Konuya ilişkin İl Tarım Ve Orman Müdürlüğü “Bireysel Sulama Sistemlerinin Desteklenmesi” hakkında bilgi paylaştı.

Buna göre, Bakanlık tarafından tarımsal faaliyetler için geliştirilen modern basınçlı bireysel sulama sistemlerinin üreticiler tarafından kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla Bireysel Sulama Sistemlerine %50 hibe desteği sağlanacağı belirtildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi.

“Tarla içi damla sulama sistemi kurulması, Tarla içi yağmurlama sulama sistemi kurulması, Tarla içi mikro yağmurlama sistemi kurulması, Tarla içi yüzey altı damla sulama sistemi kurulması, Lineer veya Center Pivot sulama sistemi kurulması, Tamburlu sulama sistemi kurulması,

ve Güneş enerjili sulama sistemleri kurulması.

Proje Tutarı:

Hibeye esas proje tutarı üst limiti 1.000.000 TL’dir.

Hibeye esas proje tutarının %50’sine hibe desteği sağlanacaktır. Başvuru bütçeleri KDV hariç hazırlanacaktır.

Başvuru Zamanı:

10 Ocak-28 Şubat 2022 tarihleri arasında başvuru yapılabilir.

Yatırım Süresi:

Hibe sözleşmesinin imzalanmasından sonra (a),(b),(c),(d) başvuru konularında 60 gün, (e),(f),(g) başvuru konularında 90 gündür.

Başvuru Sahipleri:

Çiftçi Kayıt Sistemine kayıtlı:

-Gerçek Kişiler

-Kolektif Şirket, Limited Şirket, Anonim Şirketler

-Sulama Kooperatifleri

-Tarımsal Kalkınma Kooperatifleri,

-Tarım Kredi Kooperatifleri

-Sulama Birlikleri

Yatırım Yeri:

Başvuru sahipleri kendilerine ait arazilerde veya (a), (b), (c), (d) yatırım konularında en az 3 yıl, (e), (f), (g) yatırım konularında en az 5 yıl süreyle kiralama yaparak başvuru yapabilirler.

Teknik Destek

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğü, İl Proje Yürütme Biriminden teknik destek ve bilgi alınabilir.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM