• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
HIZLI TREN SEFERLERİ DEVAM EDİYOR

HIZLI TREN SEFERLERİ DEVAM EDİYOR

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD), Sivas-Yozgat arasındaki tren seferlerinin yoğun yağışa rağmen normal seyrinde devam ettiğini açıkladı.

TCDD tarafından yapılan açıklamada, bazı basın-yayın organları ve sosyal medya hesaplarında Ankara-Sivas Hızlı Tren Hattı hakkındaki olumsuz içeriklerin gerçeği yansıtmadığı belirtildi. Sivas-Yozgat arasında yaşanan yoğun yağmur yağışının demiryolu altyapısını etkilemesine rağmen, tren seferlerinin aksamadan sürdüğü vurgulandı.

Açıklamada, demiryolu hatlarının kontrolü için kılavuz trenlerin hat üzerine gönderilmesi uygulamasının yapıldığı ve herhangi bir engel bulunmadığı ifade edildi. 18 Haziran 2023 tarihinde de Ankara-Sivas hızlı tren hattında bu uygulamanın gerçekleştirildiği ve tarifeli trenden önce kılavuz trenin hatta gönderildiği belirtildi.

Son dönemde ülkede yaşanan bölgesel ve ani yağmur geçişlerinin demiryolu hatlarını etkilediği belirtilen açıklamada, Sivas-Yozgat arasında da yoğun yağış nedeniyle kılavuz trenin demiryolu altyapısının bir kısmında deray (trenin en az bir tekerleğinin rayları terk etmesi) yaşadığı aktarıldı. Bakım ve onarım çalışmalarının yapılabilmesi için hızlı tren hattının belirli bir süre tren trafiğine kapatıldığı ifade edildi.

Ancak, saat 16:40 itibarıyla yapılan çalışmaların tamamlanarak normal tren işletmeciliğine geçildiği ve trenlerin seyrinde herhangi bir engel olmadığı bildirildi. Olayın ardından Yüksek Hızlı Tren (YHT) trenlerinin Ankara-Sivas-Ankara arasında normal saatlerinde seferlerine devam ettiği belirtildi. (Hüseyin TARİKCİ)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM