• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
“HIZLI TREN YOZGAT’A BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAK”

“HIZLI TREN YOZGAT’A BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAK”

Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanı Kenan Çalışkan, Yozgat’ın hızlı tren hattının hizmete açılmasıyla bölgenin ulaşım alanındaki gelişimine büyük katkı sağlayacağını ifade etti.

Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanı Kenan Çalışkan, Kırıkkale, Irmak ve Yahşiyan TCDD İstasyonlarını ziyaret ettikten sonra Yozgat Yerköy TCDD İstasyonu’nu da ziyaret etti.

Burada Ulaştırma Sen Yozgat İl Başkanı Fatih Özer ve üyeleriyle bir araya gelen Çalışkan, görüş alışverişinde bulunarak talep ve önerileri dinledi.

Daha sonra Yozgat Hızlı Tren İstasyonu’nu ziyaret eden Çalışkan, görevlilerle sohbet ederek ulaşım hizmetleri hakkında bilgi aldı.

Çalışkan, hızlı tren hattının hizmete girmesiyle Yozgat’ın ulaşım alanında önemli bir ivme yakalayacağını belirterek şunları söyledi.

“Yozgat, konumu itibariyle doğu illeri ile batı illerinin kesiştiği orta bir noktada bulunmaktadır. Hızlı trenin yanı sıra yakın bir zamanda hizmete açılacak olan havalimanı da şehrin gelişimine önemli katkı sağlayacaktır. Bizler, Ulaştırma Memur-Sen olarak illerimizi ziyaret ediyoruz. Bugün de Yozgat’ımızı ziyaret ederek çalışma arkadaşlarımızın talep ve önerilerini dinledik, istişarelerde bulunduk. Bu vesileyle ev sahipliğinden dolayı Ulaştırma Memur-Sen Yozgat İl Başkanımız Fatih Özer’e ve üyelerimize teşekkür ediyoruz.”

Hızlı tren hattının faaliyete geçmesiyle birlikte Yozgat’ın ulaşım sektöründe önemli bir dönüşüm yaşayacağı belirtilirken, Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanı Kenan Çalışkan’ın Yozgat ziyareti de yerel yetkililer ve sendika üyeleri tarafından memnuniyetle karşılandı. (Haber Merkezi)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM