• DOLAR
  13,5814
  %-0,06
 • EURO
  15,2721
  %-0,10
 • ALTIN
  794,92
  %0,09
 • BIST
  1.951,17
  %0,31
Hizmet Üretene, Yatırım Yapana Teşvik Ve Destekler Var

Hizmet Üretene, Yatırım Yapana Teşvik Ve Destekler Var

Anayasa Komisyonu Başkanı ve Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, Yozgat’ın artık bir değişim içerisine girdiğini belirterek, “Yozgat’ta sivil toplum örgütleri taşın altına elini koyması gerekir. Siyaset, bürokrasi ve sivil toplum örgütleri ortak hareket ederek birlik içerisinde olması gerekir. Devlet hizmet üretene, yatırım yapana teşvikler ve destekler sağlıyor” dedi.

Anayasa Komisyonu Başkanı ve Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD)’ı ziyaret ederek Şube Başkanı Ali Çatar’dan sanayici ve işadamlarının sorunlarıyla ilgili bilgi aldı.

Ziyarete Anayasa Komisyonu Başkanı ve Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, Belediye Başkanı Kazım Arslan, Ak Parti İl Başkanı Celal Köse, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı İskender Nazlı katıldı.

Ziyarette oldukça samimi diyaloglar kuran Bozdağ, Yozgat’ın artık bir değişim içerisine girdiğini belirterek, birlik ve beraberliğin pekiştirilmesi gerektiğini söyledi.

Milletvekili Bozdağ, AK Parti iktidarları döneminde yapılan yatırımların ileriki yıllarda şehri önemli bir noktaya getireceğini vurguladı.

Yozgat’ta sivil toplum örgütlerinin taşın altına elini koyması gerektiğinin altını çizen Bozdağ, özel sektörün öne çıktığı bir sistemin işlediğini kaydetti.

Devletin hizmet üretene, yatırım yapana teşvikler ve destekler sağladığına değinen Bozdağ, “Sivil toplum örgütleri ve mesleki kuruluşlar teşvikler noktasında çalışmalar yapması lazım. Yozgat’ın gelişim ve kalkınması için herkese büyük sorumluluk düşüyor” dedi.

Siyaset, bürokrasi ve sivil toplum örgütlerinin ortak hareket ederek birlik içerisinde olması gerektiğinin altını çizen Bozdağ, “Birlikte hareket etmemiz gerekiyor. Yerelde gelişimi tetikleyecek çalışmalar yapmamız gerekiyor. Yozgat’ın temel ihtiyaçlarının karşılanacağı projeler hazırlayıp, uygulamaya geçirmeliyiz” diye konuştu.

Ayrışmaların ve farklı görüşlerin Yozgat’a zarar verdiğini dile getiren Bozdağ, her alanda ortak çalışmalara katkı sunacaklarını da ifade etti.

Ziyarette ABD’nin Türkiye’ye açtığı ekonomik savaşa karşı birlik ve beraberlik mesajları verildi.                 Bozdağ, devlet ve milletin bir arada bu badireyi de atlatacağını söyledi.

“EMPERYALİST ÜRÜNLERİNE AMBARGO”

Ekonomik savaştan birlik ve beraberlik ile Türkiye’nin galip çıkacağını vurgulayan Bozdağ, “Ülkemizdeki son gelişmeleri millet olarak hayretle izliyoruz. Ülkemizin üzerinde oynanan oyunları bozma adına elimizden ne geliyorsa daha fazlasını yapmak için çalışacağız. Türk milleti, geçmişteki birçok badireyi birlik ve beraberlik ile atlattı. Bu badireleri de yine milletimizin sağduyusu ve iradeyle aşacağız. Emperyalistler kendi oyunlarını oynayacaklar ama önemli olan bizim millet olarak bir ve beraber hareket ederek onların oyunlarını bozmaktır. Kendi insitatifimizi alarak, üretim ve ülkenin gelişmesi adına her türlü çalışmayı yapmak zorundayız. Bugünkü toplantıya iyi bir katılım sağlandı. Tüm Milli İrade Platformu üyelerine ülkemizin ihtiyaç duyduğu birlik ve beraberliği sağladıkları için teşekkür ediyorum. Bu birliktelikleri bizlere de güç verdi. Çalışmalarımız bundan sonra da devam edecek. Emperyalistlerin oyununu millet olarak bozacağız. Emperyalistlerin ürünlerine ambargo koymaya devam edeceğiz” diye konuştu.

“YERLİ ÜRÜNLERİ TERCİH EDELİM”

Bozdağ,“ Son günlerde Türk ekonomisine karşı yapılan saldırılar, ABD Başkanı’nın açıklamaları ortamı germiştir. Küresel emperyalizmin ülkemize açtığı ekonomik savaşın oluşturacağı muhtemel sarsıntılardan kurtulmanın ve son yıllarda bütün hukuksuzluklara, saldırılara rağmen adın adım hayata geçirdiğimiz güçlü ve büyük Türkiye idealini tam anlamıyla gerçekleşmesinin tek yolu toplumsal dayanışmamızı koruyarak devlet ve millet birlikteliğini güçlendirmektir. Bir ülkenin dili ve bayrağı gibi ulusal değeri olan milli paramıza sahip çıkma bilinci ile tüm vatandaşlarımızı, dostlarımızı ülkemize ve TL’ye yatırım yapmaya, yerli ürünleri tercih etmeye davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM