• DOLAR
  %0,16
 • EURO
  %0,05
 • ALTIN
  %0,26
 • BIST
  %5,16
HİZMET VE YATIRIMIN KİTABI YENİDEN YAZILIYOR

HİZMET VE YATIRIMIN KİTABI YENİDEN YAZILIYOR

Göreve geldiği günden bu baya yenilikçi bir anlayış ile Sırçalılara hizmet etme noktasında gece gündüz demeden var gücüyle çalışan Sırçalı Belediye Başkanı Ferit Koçyiğit’in vizyon ve prestij yatırımları Sırçalı’da göz dolduruyor. Daha yaşanabilir bir Sırçalı’yı daha güzel yarınlara hazırlayan Başkan Koçyiğit’in Milyonluk yatırımları, beldedeki vatandaşlardan da büyük takdir toplamaya devam ediyor.

İç Anadolu’nun gözbebeği olan Sırçalı’da ilklere imza atılmaya devam ediyor. Hayata geçirdiği insan odaklı projelerle beldede vizyonel değişimi başlatan ve sadece bugünü değil geleceği düşünülen projeler ile büyük takdir toplayan Başkan Koçyiğit, yatırım ve hizmetlerinde ilk günkü aşkla çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Başkan Ferit Koçyiğit, açıklamasında; “Hizmeti hakkıyla yapmak aşktandır. Bizler, her yeni güne beldemize neler yapabiliriz düşüncesi ile başlıyor, toplumun sıkıntılarını kendi sorunumuz gibi görüyor ve hizmet için gecemizi gündüzümüze katıyoruz. Bizler gücümüzü milletimizden, istişareden ve belde halkımızdan alıyoruz. Sırçalımızı seviyoruz. Bu kadim beldemizi mazisine layık hale getirmek, bizim öncelikli görevimiz arasında yer alıyor. Hizmet bilincini bizler ibadet bilinci olarak kabul ettik” dedi.

“Sırçalı’da hayata geçirdiğimiz ve geçireceğimiz birçok yatırımımız var diyen Koçyiğit, “Yaptığımız hizmetlerle bölgeler arası gelişmişlik farkını kaldırıyoruz. Yaptığımız yatırımlar vatandaşlarımız tarafından takdirle karşılanması, bizi de gururlandırıyor. Özellikle sorunların çözümü noktasında köklü değişiklikler yaparak, yıllarca çözülemeyen sorunları çözmek için sarf ediyoruz. Bizim tek derdimiz var o da hizmet etmek. Bu yatırımlar bizim boynumuzun borcudur. Bizim beldedeki vatandaşlarımıza hizmet sözümüz var. Allah’ın izniyle 2022 yılında da Sırçalımıza hizmet belediyeciliğini daha üst bir noktaya taşıyacağız. Bizler yorulmadan hizmetlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz. Bizim tek derdimiz var o da hizmet etmektir” şeklinde konuştu.

Başkan Koçyiğit, şu bilgileri paylaştı.

-“KÜLTÜR MERKEZİ”-

Beldemize çok amaçlı Kültür Merkezi’ni kazandırıyoruz. Yaklaşık maliyeti 3 Milyon TL. Modern mimarisi ile içerisinde düğün salonu, genç, yaşlı ve bayanların sosyal faaliyetlerine hizmet edecek olan odalar ile Taziye evini kazandırıyoruz.

-“MAKİNA ARAÇ PARKI”-

Belde halkına daha güzel hizmet etmek amacıyla belediye araç ve makina parkımızı güçlendirdik. Bu kapsamda; İtfaiye aracı başta olmak üzere 17+1 Minibüs ve makam aracı ile hizmet aracından oluşan ve yaklaşık maliyeti 2 Milyon TL. olan 4 aracı kazandırdık.

-“60 BİN METREKARE YOL YAPTIK”-

‘Yol Yaşamdır’ sloganı ile Beldemize ayrı bir güzellik katan yaklaşık maliyeti 3 Milyon TL. olan 60 Bin Metrekare alanda kilitli parke taş yolu yaptık.

-“YEŞİL ALANA ÖNEM VERİYORUZ”-

Beldemizde ‘Yeşil Atak’ projesi kapsamında çam, sedir ve ıhlamur’dan oluşan 5 Bin fidanı toprakla buluşturduk.

-“BÖLGEDE EN UCUZ SUYU VATANDAŞLARIMIZA VERİYORUZ”-

‘Su Hayattır’ sloganı ile bölgede içme suyunu 60 Kuruştan vatandaşlara en hesaplı veren belediyeyiz.

-“OKUL, CAMİ VE KURAN KURSLARI”-

Belde de Okul, Cami ve Kur’an Kurslarının çevre düzenini ve yol çalışmalarını yaptık.

-“KAMERA SİSTEMİ”-

Daha güvenli ve huzurlu bir Sırçalı’mıza MOBESE sistemini kazandırdık.

-“GES PROJESİ”-

GES projemiz ihaleye çıkacak. 1 megawat elektiriği kendimiz üreteceğiz. Yaklaşık maliyeti 12 Milyon TL.

-“KAPALI YAĞMUR SUYU PROJESİ”-

KOP projesi kapsamında 7 Milyon’luk yatırımla İl Özel İdaresi ile Kapalı Yağmurlama Sistemi projesini verdik.

-“DSİ PROJESİ”-

DSİ Bölge Müdürlüğü ile 400 metre uzunluğunda Taşkın Su Koruma ihalesi yapıldı.

-“RAHMET AYI RAMAZAN”-

Yaklaşan Ramazan ayı öncesi birlik ve beraberliğin arttığı Ramazan Ayı’nda özellikle dar gelirli ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı da unutmadık. Bu kapsamda; 400 TL’lik gıda çeki dağıtımına başladık. Bu vesile ile yaklaşan Ramazan Ayı’nın hayırlara vesile olmasını temenni eder, bu yatırım ve hizmetlerin beldemize kazandırılmasında emeği geçen başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Fuat Oktay, Adalet Bakanımız Sayın Bekir Bozdağ ve AK Parti Yozgat Milletvekilimiz Sayın Yusuf Başer ile AK Parti Boğazlıyan İlçe Başkanımız Sayın Osman Düğenci ile tüm emeği geçenlere beldem ve şahsım adına sonsuz şükranlarımı sunuyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM